Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

DYPLOMY 2018 Wernisaż wystawy

Wystawa absolwentów studiów licencjackich i magisterskich WPA UAM w Poznaniu

DYPLOMY 2018 Wernisaż wystawy

Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień zaprasza na wernisaż wystawy DYPLOMY 2018,który odbędzie się 20 lipca, o godzinie 18:00.Ekspozycja dostępna będzie do 10 sierpnia.
Podczas wernisażu, na flecie poprzecznym, zagra Gabriela Nowak - ur.1991, muzyk instrumentalista – flecista, plastyk.Jako flecista preferuje literaturę  barokową oraz muzykę od impresjonizmu po współczesność, w sferze plastycznej próbuje sił w malarstwie, rysunku, a także projektowaniu ubioru. Nieustannie poszukuje form wypowiedzi artystycznej, próbując rozszerzać język plastyczny, jak i muzyczny.

Praca dyplomowa, której nieodłączną część stanowi kolekcja artystyczna, jest potwierdzeniem umiejętności warsztatowych, które wraz z uprawnieniami pedagogicznymi otwierają możliwości wejścia w szerokie spektrum zawodowe. Nabyta wiedza oraz umiejętności praktycznego stosowania wielomedialnych środków wyrazu, mogą prowadzić do bardziej skutecznego wyczulania na potrzeby drugiego człowieka, estetykę przestrzeni, z którą obcujemy i szeroko rozumianej prawdy oraz wynikającego z niej piękna.

Dyplomanci studiów licencjackich i magisterskich z rocznika 2017/2018 z właściwą sobie wrażliwością i konsekwencją w kreacji posłużyli się językiem sztuk plastycznych, aby ujawnić i w efekcie zaprezentować szerszej publiczności drzemiące w nich twórcze namiętności. W obszarze sztuk pięknych, w wybranych dyscyplinach artystycznych uczynili to: malarstwo – Magdalena Kosobudzka, Patrycja Majerowicz, Marta Raczak, Aleksandra Żabierek; grafika – Mateusz Koniarek, Michał Bugzel; fotografia – Morgane De Backer; tkanina – Martyna Tarka; projektowanie graficzne – Magdalena Demusz, natomiast w obszarze sztuk projektowych: ubiór – Aneta Bartczak, Edyta Cichomska,  Małgorzata Pawlik oraz Adam Grześkowiak.

Sprawdź także...