Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

poKulisujmy!

Warsztaty z plastykiem. Rozpoczęcie warsztatów - w budynku Liceum Plastycznego - pracownia 325 w budynku UAM przy ul. Nowy Świat 28/30.

poKulisujmy!

Tadeusz Kulisiewicz - wybitny grafik, rysownik, profesor warszawskiej ASP, honorowy Obywatel Miasta Kalisza i … patron kaliskiego Liceum Plastycznego.  Rok 2019 - Rokiem Tadeusza Kulisiewicza. Liceum plastyczne chcąc hucznie świętować 120 urodziny patrona postanowili przyłączyć się do miejskich obchodów Roku „Kulisa”. Przygotowali szereg imprez mających przybliżyć Kaliszanom jego postać, ale przede wszystkim uznali, że jako placówka artystyczna powinni rozpocząć edukację plastyczną młodzieży naszego miasta właśnie w tej dziedzinie, w której Kulisiewicz osiagnął mistrzostwo.

Szkicowanie, bo o nim mówmy - powinno stać się wizytówką naszego miasta.

Tak zrodziła się idea warsztatów szkicowania przeznaczonych dla młodzieży - młodzieży świadomej swoich talentów i chcącej poszerzać swoje umiejętności o nowe techniki.

Program warsztatów będzie obejmował:

- spotkanie z Justyną Wojnowską, która od wielu lat w swojej pracy artystycznej zajmuje się szkicowaniem, organizuje prelekcje i warsztaty w tej dziedzinie,

- sesję szkicowania w przestrzeni miejskiej pod okiem profesjonalistów,

- spotkanie ewaluacyjne w Cafe Calisia, podwieczorek,

Za wytyczne do poprowadzenia warsztatów szkicowania przyjęli Manifest Urban Sketchers Poland, którym jego członkowie posługują się podczas rysowania:

1. Rysujemy na miejscu (na zewnętrz lub w budynkach), starając się uchwycić to, co widzimy w wyniku naszej bezpośredniej obserwacji.

2. Nasze rysunki opowiadają historię naszego otoczenia, miejsc w których żyjemy i gdzie podróżujemy.

3. Nasze rysunki są kroniką konkretnego czasu i miejsca.

4. Wiernie oddajemy sceny, których jesteśmy świadkami.

5. Korzystamy z wszelkich materiałów i pielęgnujemy nasz indywidualny styl.

6. Wspieramy się wzajemnie i rysujemy wspólnie.

7. Pokazujemy swoje prace w Internecie.

8. Pokazujemy świat, przez każdy kolejny rysunek, który tworzymy.

Do udziału w warsztatach zapraszają młodzież, która pasjonuje się sztukami plastycznymi i chciałaby wzbogacić swój warsztat o techniki szkicowania.

Ilośc miejsc: 40

WARSZTATY SĄ NIEODPŁATNE

O udziale w warsztatach będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenie należy wysłać mailem do 10 czerwca br. na adres: powicz@vp.pl

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko uczestnika warsztatów, wiek oraz nr telefonu kontaktowego, w przypadku uczestnika niepełnoletniego nr telefonu rodzica oraz oświadczenie rodzica o zgodzie na udział dziecka w warsztatach i ewentualnie na samodzielny powrót po warsztatach do domu.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie.

https://liceumplastyczne.kalisz.pl/wp/wp-content/uploads/2019/05/poKulisujmy_regulamin.pdf