Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Dr Myśli Główka i Zmysłolandia

Dwa szkolenia (dla osób pracujących z dziećmi) w jeden dzień.

Dr Myśli Główka i Zmysłolandia

Część pierwsza (9:00 - 13:00): Dr Myśli Główka - warsztaty badawcze i eksperymenty w pracy z dziećmi. Chcesz rozwijać u dziecka ciekawość otaczającym światem? Dowiedzieć się jak stworzyć kolorowy deszcz, sztuczny śnieg, a może pienisty wulkan? Warsztaty skierowane są do nauczycieli przedszkolnych, szkolnych, a także animatorów. Zaprezentowane doświadczenia uszeregowane zostały według zmieniających się PÓR ROKU, aby ułatwić włączenie ich w codzienne zajęcia. Co ważne, nie są one kosztowne! Podstawowe materiały znajdziecie w domu, przedszkolu , szkole. Na szkoleniu pojawią się także doświadczenia, które można jednak przeprowadzić niezależnie od pory roku.

Program: 

1 Laboratorium Małego Badacza, czyli potrzebne materiały i akcesoria niezbędne do przeprowadzenia doświadczeń. 

2. Doświadczenia i zabawy badawcze z podziałem na PORY ROKU.

3. Gotowe scenariusze na każdą PORĘ ROKU.

4. Ciekawe łamigłówki dla najmłodszych.

Dla każdego uczestnika: SKRYPT z przykładowymi doświadczeniami oraz 4 scenariusze uwzględniające pory roku.

Część druga (13:30 - 17:00): Zmysłolandia, czyli zabawy sensoryczne i zmysłowe w pracy z dziećmi. Poznajemy świat wszystkimi zmysłami  wzrokiem, słuchem, węchem, dotykiem, smakiem. Gdy działają one prawidłowo wówczas dziecko rozwija się w sposób harmonijny, a my widzimy to w jego ruchach i zachowaniu. Tak jak nasze ciało, aby rosnąć potrzebuje pożywienia, tak mózg do prawidłowego rozwoju potrzebuje bodźców z otoczenia. Uczymy się dzięki naszym zmysłom nieustannie przekazującym setki tysięcy informacji do mózgu, gdzie następuje ich łączenie i przetwarzanie w celu jak najlepszego zareagowania. Gdy wszystkie zmysły działają prawidłowo dziecko rozwija się w sposób harmonijny, a my widzimy to w jego ruchach i zachowaniu. Wystarczy, że jesteśmy uważni na sygnały wysyłane przez dziecko i podążając za nim zapewniamy mu bodźce, których potrzebuje. 

Program:

1. Zabawy i przedmioty sensoryczne.

2. Zabawy rozwijające nasze zmysły.

3. Masy plastyczno- sensoryczne.

4. Gotowe scenariusze zajęć zmysłowych.

DLA KAŻDEGO UCZESTNIKA skrypt z: przepisami na masy plastyczno- sensoryczne oraz 4 scenariuszami zajęć zmysłowych.

Po ukończeniu szkolenia otrzymujesz CERTYFIKAT POŚWIADCZAJĄCY UDZIAŁ W SZKOLENIU (2 oddzielne). W cenę wliczone jest stanowisko`kawowe`.

Informacje o zapisach TUTAJ.