Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

MISS POLONIA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO - Kalisz 2018

Grafika i rysunek Julii Góreckiej

Ekspozycja prac podczas tegorocznej edycji "Kultury na Trawie".

Grafika i rysunek Julii Góreckiej

Julia ma 12 lat. Mieszka w Stawiszynie. Tam też uczy się w Szkole Podstawowej im. Wincentego Pola. Zainteresowanie rysunkiem, a przede wszystkim operowanie kreską, bez używania kolorów, dominowało u niej od najwcześniejszego dzieciństwa. Już w przedszkolu wykazywała szczególne zainteresowanie postaciami bajkowymi i komiksowymi. I już wówczas nauczyciele zwracali uwagę na jej rysunki wykonywane wtedy wyłącznie ołówkiem. Przez kilka lat komiksowe historyjki przeważały w powstających pracach. Stąd też nadal widoczna jest na jej obrazkach kreska komiksowa.

Kilkakrotnie była nagradzana i wyróżniana w konkursach szkolnych  oraz w kaliskim MDK. Ma na swoim koncie jedną wystawę indywidualną „Rysunki i grafiki Julii Góreckiej”, która została zorganizowana w ubiegłym roku pod patronatem burmistrza Gminy i Miasta Stawiszyn w MGOK w Zbiersku. Również w ubiegłym roku zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym „Mieszko, Mieszko mój koleżko”. Opiekę merytoryczną nad uczniami ze Stawiszyna sprawowała nauczycielka plastyki Izabela Drzewiecka.

W ostatnim czasie Julia sięga po różnorodne techniki i zróżnicowaną tematykę. Duże znaczenie mają dla niej barwy i stosowanie światłocienia. Od ubiegłego roku coraz chętniej zajmuje się grafiką komputerową. Ekspozycja obejmuje prace, które powstały w 2016 i 2017 roku. Są wśród nich rysunki i grafiki komputerowe. Na prezentowanej wystawie motywem powtarzającym się i łatwym do uchwycenia są wizerunki kotów oraz postaci z wybranych gier komputerowych.