Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Puls miasta | Lato w Teatrze TBK

Półkolonie w teatrze dla młodzieży w wieku 13-18 lat z Kalisza i okolic.

Puls miasta | Lato w Teatrze TBK

Czym jest puls miasta? Co to jest tożsamość miasta? Jak przeszłość wpływa na terażniejszość i przyszłość miejsca, w którym żyjemy? Czy Kalisz ma swoje dźwięki, kolory, słowa? Czy każdy z nas ma wpływ na to, jak zmienia się nasze miasto? 

Jeśli chcecie znaleźć odpowiedzi na te (i inne) pytania, ekipa teatralna zaprasza do udziału w półkoloniach. Start: 5 lipca, koniec: 19 lipca włącznie. Zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku (9.00 –16.00) oraz w soboty w ustalonych wcześniej godzinach. W trakcie zajęć zapewniony jest obiad w Bufecie Teatralnym. 

Chcecie wziąć udział w półkoloniach „Puls miasta"? W zgłoszeniu rozwińcie myśl: „Moje miasto jest dla mnie …”. Zgłoszenia, zawierające dane kontaktowe do osoby zgłaszającej się oraz do rodzica lub prawnego opiekuna, przesyłajcie na adres: ewelina.knajdek-marcinkowska@teatr.kalisz.pl lub przynoście osobiście do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Macie czas do 18 czerwca. Do 25 czerwca dostaniecie odpowiedź. Liczba uczestników ograniczona (25 osób).

*W przypadku trudnej sytuacji finansowej, istnieje możliwość refundacji kosztów, na podstawie wniosku złożonego przez rodzica lub prawnego opiekuna.

Zajęcia poprowadzą:

Wojciech Masacz - absolwent PWST Kraków, aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Autor i reżyser słuchowiska "Zamknij oczy, otwórz wyobraźnię UCHA" zrealizowanego w ramach MultiArt Festiwal w Multi.Art.

Sebastian Jochan - realizator dźwięku i akustyk Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, reżyser filmów dokumentalnych, twórca projektu Superbohater w Mieście, współtwórca projektu dokumentującego życie Buthen Lamów w Himalajach, organizator akcji społecznych oraz członek i organizator stowarzyszeń Multi.Art i Eidos Film. 

Natalia Czarcińska - absolwentka Malarstwa i Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych, malarka, asystentka w Pracowni Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Współorganizatorka Multi Art. Festival. Autorka działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. 

Aleksandra Rajska - mgr psychologii, arteterapeutka Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, wykładowca Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Współautorka i koordynatorka projektów „Lata w teatrze” w Bralinie i Białym Zdroju, a także projektu Caravan Next, polegającym na pracy z lokalnymi społecznościami. 

Paweł Kowzan - autor instalacji i działań performatywnych łączących problematykę przestrzeni publicznej z wymiarem sitespecific, zarówno wewnątrz jak i poza strukturami sztuki. Znany również jako dwaesha, kojarzony ze sceną postgraffiti/street art.

Oraz wielu zaproszonych gości. 

 

Sprawdź także...