Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

MISS POLONIA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO - Kalisz 2018

UWAGA! Roboty drogowe!

Warsztaty dla dzieci 7-12 lat.

UWAGA! Roboty drogowe!

Jedni mieszkają w Kaliszu, drudzy w Sanoku czy Ełku, a jeszcze inni swoje miejsce odnaleźli w miejscowościach o tak charakterystycznych nazwach jak Kozioł, Gołąb, Żabi Róg i Piątek. Na mapie Polski można znaleźć także Pogwizdów, Dydule, Cierzpięty czy Faszcze, Kikity i Bełcze - te z kolei brzmią jak magiczne zaklęcia albo słowa pochodzące z obcego języka. Są nawet tacy, co mieszkają w Końcu Świata! Właśnie takie niezwykłe nazwy będą inspiracją do twórczych poszukiwań podczas warsztatów artystycznych. Będziecie badać słowa i szukać w nich inspiracji do własnych twórczych działań plastycznych, skupiać się na procesie i kreatywnej drodze rozwiązania postawionego zadania.

Warsztaty poprowadzą Zuzanna Bartczak i Karolina Janikowska, czyli Młody Uniwersytet Artystyczny MUA Poznań.

Stowarzyszenie MUA swoje początki miało na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu - powstało z inicjatywy dr Magdaleny Parnasow - Kujawy i tworzą je absolwenci tego kierunku, edukatorzy i artyści związani z dziedzinami takimi jak malarstwo, grafika, architektura wnętrz, tkanina artystyczna. Prowadzą warsztaty twórcze dla małych, dużych i jeszcze większych, które nigdy nie zakładają jednego, gotowego rozwiązania postawionego problemu, ale nastawione są na proces i rozwijanie kreatywności uczestników. 

Zuzanna Bartczak - absolwentka Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, laureatka nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aktywnie działa w dziedzinie grafiki, rysunku i warsztatów twórczych. W swoich pracach przetwarza codzienność, łącząc przeszłość ze zmyśloną teraźniejszością. 

Karolina Janikowska - absolwentka Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, stypendystka Stypendium Artystycznego Miasta Poznania, zajmuje się warsztatami twórczymi, tkaniną artystyczną i nowymi mediami.