Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

MISS POLONIA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO - Kalisz 2018

11. Multi.Art Festival

Multi.Art Festival to wyjątkowa impreza, podczas której mieszają się gatunki i style wszechstronnych działań artystycznych.

Jak co roku organizatorzy zaplanowali w programie Multi Art Festival różnorodne wydarzenia, które tym razem łączy wspólna idea: „ruch w miejscu”. - „Ruch w miejscu” to hasło zaczerpnięte z języka muzyki, a dla nas oznacza ono przede wszystkim budowanie twórczego ożywienia tutaj, w Kaliszu, w naszym wspólnym miejscu. Chcemy do tego ruchu zaprosić wszystkich, dla których aktywność i uczestnictwo w kulturze są jednym ze składników dobrego życia w naszym mieście. W tym roku tym szczególnym miejscem w Kaliszu będzie Skwer Historyczny Rozmarek, gdzie odbędą się wszystkie festiwalowe wydarzenia - mówi Ewelina Knajdek-Marcinkowska, jedna z organizatorek XI Multi Art Festival i prezeska Stowarzyszenia Multi.Art. - Zaproponowane przez nas w tym roku wydarzenia mają lokalny pierwiastek. Chcemy przez to pokazać, że Kalisz i kultura tworzona tutaj są dla nas ważne i to je chcemy prezentować mieszkańcom oraz że o kulturze tworzonej i organizowanej w Kaliszu chcemy rozmawiać - dodaje Natalia Czarcińska, jedna z organizatorek i wiceprezeska Stowarzyszenia.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia, w oryginalnej formule zaprezentowana zostanie wystawa fotograficzna Anny Linkowskiej i Sergiusza Różańskiego. Tego wieczora kaliska publiczność będzie mogła wziąć udział w interaktywnym pokazie konstrukcji zbudowanej przez kaliską młodzież podczas Lata w teatrze, oraz w slamie poetyckim, czyli literackiej rywalizacji lokalnych twórców, po której na scenie wystąpią Destruenci. Tego dnia także otwarta zostanie wystawa w kontenerze. Rozmarek stanie się punktem odniesienia dla zaproszonych młodych twórców, związanych z Kaliszem: Michała Mąki i Adriana Kempy. Działania te będą miały ulotny, efemeryczny charakter, a ich celem będzie nadanie historycznej przestrzeni Rozmarku nowych znaczeń.

W programie festiwalu znalazły się także warsztaty i zajęcia dla najmłodszych oraz poranna Joga ŚmiechuNa kończenie soboty, Anna Tabaka, historyczka sztuki i regionalistka, przeprowadzi performatywny spacer biegiem Babinki.

Multi.Art Festival - program:

Scena wolontariuszy

Scena wolontariuszy

Festiwalowi wolontariusze nie tylko pomagają przy działaniach festiwalowych, ale także sami je tworzą.

15.09 g.: 17:00 / Kalisz
Pierwszy MultiArtowy Slam Poetycki

Pierwszy MultiArtowy Slam Poetycki

Po raz pierwszy od dekady istnienia MultiArt Festival organizatorzy proponują udział w Slamie Poetyckim. Już od dawna nikt nie częstował w Kaliszu slamerskim mikrofonem. Czas to zmienić!

15.09 g.: 21:00 / Kalisz
Destruenci

Destruenci

Duet grający na gumowych padach, pokrętłach, elektronicznych wtyczkach i blaszanej trąbce. Recytacja, kałuże, gleba.

15.09 g.: 22:00 / Kalisz
Joga śmiechu

Joga śmiechu

Śmiech jest przyczyną, a poczucie humoru – skutkiem. Zrelaksuj się podczas ćwiczeń jogi śmiechu.

16.09 g.: 11:00 / Kalisz