Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Anna Maria Jopek

Już jesienią wokalistka wraz z grupą doskonałych instrumentalistów wyrusza w kolejną trasę koncertową.

Anna Maria Jopek

Multiinstrumentalizm, wirtuozeria, erudycja, pasja improwizacji i radość bycia razem - tak najkrócej opisać można wydarzenie, które już w lutym odbędzie się na scenie Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej. Będzie to koncert wypełniony muzyką, którą porusza i zachwyca. Nie zabraknie na nim największych przebojów artystki oraz utworów, promujących najnowszą płytę „ULOTNE”.

Podczas koncertu usłyszymy utwory z ostatniej płyty „Ulotne”, inspirowanej dzieciństwem Jopek spędzonym za kulisami legendarnego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, w którym tańczyli i śpiewali jej rodzice. „Muzyka mojego dzieciństwa, wszystkie Ptaszki, Serduszka i Cyraneczki, na zawsze zdeterminowały mój śpiew i myślenie o muzyce. Noszę w sobie płaski pejzaż Mazowsza z całą jego melancholią i bezkresem”.

„Wolność i nieograniczoność wyobraźni jest tym, co kocham najbardziej u tych, z którymi staję na scenie” – wyznaje Jopek. I szybko dodaje: „Tylko spełnieni twórcy potrafią być prawdziwymi dawcami. W muzyce działamy na otwartym sercu”.

AMJ na scenie towarzyszą: Robert Kubiszyn (bas), Paweł Dobrowolski (perkusja), Piotr Nazaruk (flety, głos, cytra) oraz Krzysztof Herdzin (fortepian).

Biletów szukajcie na ebilet.pl

Foto. ROBERT WOLANSKI PHOTOGRAPHY