Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

ARCYDZIEŁA BEETHOVENA

Koncert symfoniczny

ARCYDZIEŁA BEETHOVENA

Robert Kwiatkowski - skrzypce

Krzysztof Karpeta - wiolonczela 

Michał Rot - fortepian

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej

Andrzej Kosendiak - dyrygent

Ludwig van Beethoven – Koncert potrójny C-dur op. 56

***

Ludwig van Beethoven – II Symfonia D-dur op. 36

---

Jeżeli dzieje muzyki podzielimy na czasy przed- i pobeethovenowskie, II Symfonia jest przykładem wewnętrznych zmagań pomiędzy „starym”, a „ nowym”.

16 marca w Filharmonii Kaliskiej usłyszymy II Symfonię D-dur op. 36, do której podobno powstały aż trzy wersje partytury. Tak perfekcyjny i surowy w ocenie swych dokonań był kompozytor. Wiele nowości w materiale dźwiękowym jest tu wspaniałym świadectwem wyłaniania się indywidualnego stylu kompozytora.

Drugim dziełem, który usłyszymy tego wieczoru będzie powstały 4 lata później (1806) Koncert potrójny C-dur op. 56 na skrzypce, wiolonczelę i fortepian. W koncercie zaprezentuje się trójka równorzędnych solistów – fortepianu, skrzypiec i wiolonczeli. W dziele można dostrzec wiele zachwycających momentów, które decydują o jego niezaprzeczalnej urodzie jak np. kończące koncert wspaniałe Rondo alla Polacca.

Solistami koncertu będzie trzech artystów młodego pokolenia: Robert Kwiatkowski - skrzypce, Krzysztof Karpeta - wiolonczela oraz Michał Rot – fortepian. Całość poprowadzi jeden z najaktywniejszych muzyków i organizatorów życia muzycznego w Polsce, dyrektor Narodowego Forum Muzyki - Andrzej Kosendiak

Sprawdź także...