Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Bracia

Koncert Pod Niebem Kalisza.

Bracia

Bracia mają na swoim koncie wiele występów zagranicznych. W 2008 roku zespół zagrał na Wembley Arena w Wielkiej Brytanii podczas imprezy PKO BP London Live 2008 – Polish Music Festival. W listopadzie 2012 zespół odbył trasę koncertową po USA i Kanadzie. Muzycy wystąpili w Chicago, Troy, Nowym Jorku i Toronto. W Polsce zespół supportował zagranicznych artystów takich jak Whitesnake (2008) i Molly Hatchet (2010). W maju 2013 roku BRACIA wystąpili również u boku legendarnej grupy Wishbone Ash. W kwietniu 2015 roku ponownie zagrali na legendarnej Wembley Arena w Londynie, tym razem podczas pierwszej edycji festiwalu Top Wembley Arena.

Bracia Piotr i Wojtek Cugowscy, niejednokrotnie współpracowali z muzykami światowego formatu. W 2002 roku Piotr wystąpił u boku Garou, w 2005 roku Piotr i Wojtek zagrali z Tommym Aldrigem (ówczesnym perkusistą Whitesnake) podczas festiwalu perkusyjnego w Opolu, a w 2011 roku Piotr wykonał wraz z Jonem Lordem (Deep Purple) „Pieśni Ocalenia” autorstwa Czesława Niemena podczas koncertu poświęconego ofiarom katastrofy smoleńskiej.

W 2015 roku zespół Bracia zaangażował się w międzynarodowy projekt WAMI. Skomponowali oni i wyprodukowali album pt. “Kill The King” z udziałem tak uznanych gwiazd światowego hard rocka, jak: Doogie White,  Marco Mendoza, Vinny Appice.

Na 2016 rok przygotowywany jest nowy projekt Piotra i Wojtka Cugowskich we współpracy z ojcem pod roboczym szyldem CUGOWSCY, a na rok 2017 kolejny premierowy album Braci.

źr. rockhouse.pl

Sprawdź także...