Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

EABS

"Repetitions" (Letters to Krzysztof Komeda) - KONCERT w Parku Miejskim (przed Basztą Dorotką).

EABS

Debiutancki krążek zespołu EABS - Repetitionsto ukłon w stronę  twórczości legendy polskiego jazzu - Krzysztofa Komedy. Album jest analizą twórczości artysty z lat 1962-1967. To dawka utworów zaaranżowanych przez Komedę do etiud baletowych, filmów fabularnych, dokumentów czy animacji. 

Krążek został świetnie przyjęty przez krytyków i dziennikarzy muzyczynych. Album przez niespełna dwa miesiące od premiery zebrał blisko 30 recenzjii pozytywne artykuły. Rozpisywano się o nim zarówno w mediach lifestyle'owych, na szeroko pojętych portalach muzycznych jak i w środowisku jazzowym. W tygodniku Polityka ukazał się bardzo obszerny artykuł o zespole w kontekście światowego renesansu jazzu. 

Zespół swój debiutancki materiał prezentował już na dużych festiwalach - Spring Break w Poznaniu, XJazz w Berlinie, Good Vibe w Koszalinie, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach czy Festiwalu Woodstock 2017. Oprócz tego EABS można było usłyszeć w ramach prestiżowych wydarzeń jak Giganci Polskiego Jazzu gdzie zespół występował wspólnie z Michałem Urbaniakiem.

Skład zespołu:

Marek Pędziwiatr / klawisze / wokal.

Marcin Rak / perkusja.

Vojto Monteur / gitara elektryczna.

Paweł Stachowiak / gitara basowa.

Spisek Jednego / gramofony.

Olaf Węgier / saksofon.

Jakub Kurek / trąbka.

Bartosz Oleś / realizator dźwięku.

Sprawdź także...