Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Koncert DIXI COMPANY

Swingująca Wielkopolska – Mała Akademia Jazzu.

Koncert DIXI COMPANY

Poznańska formacja jazzu tradycyjnego Dixie Company od ponad 24. lat uczestniczy w setkach festiwali i koncertów na terenie Polski, Czech, Francji, Niemiec, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii i Węgier. Jest także pomysłodawcą i współorganizatorem Poznań Old Jazz Festival. Dixie Company jest też autorem sześciu wydawnictw płytowych w tym krążków z udziałem amerykańskich wokalistek Diane Davidson i Donny Brown. O wysokim poziomie poznańskiego zespołu świadczy trzykrotny pobyt w USA, gdzie między innymi wystąpili na największym na świecie festiwalu jazzu tradycyjnego w kalifornijskim Sacramento.

Od kilku lat Dixie Company realizuje program muzyczny skierowany do najmłodszych o nazwie Mała Akademia Jazzu. Jego celem jest edukacja dzieci i młodzieży oraz przygotowanie do obcowania z tzw. kulturą wyższą do jakiej niewątpliwie należy muzyka jazzowa. Muzycy demonstrują najbardziej rozpoznawalne standardy, charakterystyczne i tak nietypowe instrumenty jak bandżo czy tarka, zgłębiają tajniki improwizacji oraz śpiewu tzw. skatem. Każda kolejna edycja Małej Akademii Jazzu jest okazją nie tylko do znakomitej zabawy, ale także do przybliżenia arkanów „starego dobrego jazzu”
w lekkiej formie i z przymrużeniem oka. Małą Akademię Jazzu z powodzeniem realizowano już w kilku miastach Wielkopolski.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego Wielkopolskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego Dixi Club.

Sprawdź także...