Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Koncerty dla Wigilii na Kaliskim Rynku w Urwanym Filmie

Wystąpią: Agata Górecka & Patryk Ulaszewski (Pierwszy) oraz zespół Lunaa.

Koncerty dla Wigilii na Kaliskim Rynku w Urwanym Filmie

Agata to studentka wokalistyki jazzowej i estradowej w Nyskim Instytucie Jazzu. Śpiewa niemal od 10 lat i oprócz tego, że jest to jej pasją, ma nadzieję, że wkrótce praca zawodową. Kształciła się pod okiem różnych nauczycieli z Sieradza, Wrocławia, Nysy a także z Kalisza o czym nigdy nie zapomina. Brała udział w wielu konkursach o zasięgu zarówno narodowym, jak słynny Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie, jak i międzynarodowym - jak konkurs FashionFilm, gdzie utwór, w którymśpiewała zdobył główną nagrodę za najlepszy utwór, oprócz tego Agata została nominowana w tymże konkursie do nagrody za najlepsza rolę kobiecą.

Pierwszy to młody wokalista, pianista, a także kompozytor. Laureat konkursu fortepianowego "Co jest grane". Swoją grą na fortepianie zaimponował m.in. Adamowi Klockowi (laureat nagrody GRAMMY) oraz Januszowi Borzuckiemu (pianista zespołu DŻEM). Grudniem 2015r. ukazał się jego niezależy album SEVEN II. Na swoim koncie ma wiele singli, których popularność wzrasta z dnia na dzień. Umiejętność improwizowania pomaga mu przy produkcji własnych podkładów muzycznych. Patryk pisze własne teksty oraz jest kompozytorem podkładów muzycznych. Ciężko przypisać muzykę Pierwszego do jednego gatunku muzycznego, aczkolwiek jego muzyka z pewnością zawiera w sobie elementy hiphopu, popu oraz muzyki elektronicznej.

Lunaa - bardzo zdolny zespół młodych muzyków, grających psychodelic rock. Mimo tego, że zespół działa od niedawna już ma na koncie olbrzymi sukces - debiut na Festiwalu: "Gramy nad Prosną" i od razu II miejsce. Nad werdyktem debatowało szacowne jury w składzie: Marek Piekarczyk i Andrzej Nowak z zespołu TSA, oraz dziennikarz muzyczny Paweł Michaliszyn. Członkowie zespołu: Joanna Kościelak, Adrian Ciesielski, Adam Kaliński, Fryderyk Dobak, Filip Wolny.

Cały dochód z imprezy zasili konto podopiecznych Wigilii na Kaliskim Rynku.

Sprawdź także...