Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Maciej Lipina z utworami ze spektaklu „Skazany na bluesa”

Koncert w wykonaniu MACIEJA LIPINY – odtwórcy głównej roli w spektaklu: "Skazany na bluesa" – pierwszej w Polsce teatralnej adaptacji filmu Przemysława Angermana i Jana Kidawy-Błońskiego w reżyserii Arkadiusza Jakubika.

Maciej Lipina z utworami ze spektaklu „Skazany na bluesa”

Wokalista, gitarzysta, autor piosenek. Założyciel i lider grupy Ścigani. Odtwórca głównej roli (Ryśka Riedla) w spektaklu „Skazany na bluesa” w Teatrze Śląskiem im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Główny głos na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu – KAT „Acoustic 8 filmów”. Był także jednym z solistów w oratorium Jana Kanty Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego – „Nieszpory Ludźmierskie”.

Debiut(y)z zespołem Ścigani: Pierwsze miejsce na ogólnopolskim przeglądzie zespołów rockowych „Garażówka” 2003; III-miejsce na Festiwalu im. Ryśka Riedla w Tychach 2003; Pierwsza nagroda na festiwalu Blues na Skałce (przepustka na Rawę Blues 2003); Grand Prix Sopot Blues Festival 2004; Grand Prix Przeworsk Festival; Trzecie miejsce na Kraśnik Blues Meetingu 2004; III-miejsce na Festiwalu im. Ryśka Riedla w Tychach 2004; I Nagroda na Festwalu – Blues nad Bobrem 2004 r. – Bolesławiec; I Miejsce w konkursie „Dni Rudy Śląskiej przepustką na wielką scenę” – sponsoring debiutanckiej płyty; II-miejsce na Festiwalu im. Ryśka Riedla w Tychach 2005.

Maciej to polski John Mayer” – Wojtek Olszak.

Maciej Lipina obok Piotra Cugowskiego to ścisła krajowa czołówka tego typu śpiewania…” Lesław Dutkowski.

Spektakl ” Skazany na bluesa” jest nieprzerwanie grany z wielkim powodzeniem w Teatrze Śląskim w Katowicach. Wokaliście towarzyszy zespół muzyków Teatru Śląskiego – czołówka polskiej sceny muzycznej!

„Skazany na bluesa” w Teatrze Śląskim w Katowicach jest jak narkotyk. Uzależnia i wciąga z każdą kolejną minutą (…).

Najtrudniejsze zadanie czekało jednak Macieja Lipinę (…) i  to właśnie on jako odtwórca głównej roli stał się bez wątpienia najmocniejszą stroną spektaklu. Jego Rysiek jest barwny, wiarygodny i bezpretensjonalny. I do tego naprawdę imponująco śpiewa z drapieżnością i prawdziwym bluesowym feelingiem, a każdy z songów zespołu Dżem brzmi w jego wykonaniu znakomicie. (fragment recenzji, która ukazała się w „Gazecie Wyborczej”).

Sprawdź także...