Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Open Air Gala

Wielki koncert plenerowy. Wieczór z operą, operetką i...

Open Air Gala

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej

Hermann Breuer- dyrygent

Hermann Breuer urodził się w Sieglar koło Bonn. Po studiach w Wyższej Szkole Muzycznej w Detmold w roku 1975 został zaangażowany jako dyrygent operowy w Bielefeld i w roku 1979 we Fryburgu. W roku 1982 został zastępcą dyrygenta Orkiestry Symfonicznej w Getyndze.

W roku 1991 został mianowany dyrygentem znanej i zasłużonej Orkiestry Symfonicznej Turyngii z siedzibą w Gotha. Z tą orkiestrą odbył wiele tournée (między innymi po Hiszpanii) oraz koncertów gościnnych w Republice Federalnej Niemiec.

Seria płyt „Musik am Gothaer Hof”, jak również liczne nagrania radiowe i telewizyjne dla takich stacji radiowych i telewizyjnych jak: MDR, HR, Saarländischer Rundfunk, WDR i ZDF sprawiły, że wielkie tradycje muzyczne Gothy stały się znane szerszej publiczności.

W roku 1999 został mianowany dyrektorem artystycznym a w roku 2005 naczelnym Thüringen Philharmonie Gotha-Suhl. W latach 2008-2009 pełnił tam podwójną funkcję dyrektora i dyrygenta tej orkiestry. Od 2009 realizuje własne projekty.

Hermann Breuer dyrygował ponad 70 orkiestrami, między innymi Radio Philharmonie Hannover, Orchester der Beethovenhalle Bonn, Philharmonische Orchester Dortmund, Sinfonietta Lausanne, Kölner Rundfunkorchester, Nordwestdeutsche Philharmonie, Cairo Symphonie Orchestra, Symphony Orchestra Mexico City, Radiosinfonieorchester Zagreb i Gakuen Orchestra Academie Toyama (Japonia).

W październiku 1999 roku jego wykonanie utworów A. Schweitzera wyróżnione zostało nagrodą „Superbe” (pięć kamertonów) francuskiego czasopisma muzycznego Diapason.

W 2006 roku został uhonorowany tytułem "Kulturbotschafter des Landkreises Gotha”.

W najstarszym w pełni zachowanym barokowym teatrze w Niemczech (Gothaer Ekhof Theater), wystawia każdego roku wczesne opery klasyczne, które doskonale korespondują z tym historycznym miejscem.

Dla WDR nagrał wiele nieznanych dzieł artystów takich jak :Louis Spohr, Franciszek Liszt, Louis Boehner, Wilhelm Jeral.

Nagrał płytę "Fascination Tango", na której znalazły się klasyczne tanga Strawińskiego, Martinu, Blacher, Albeniza i Schnittke, jak również "Tango nuevo" Astora Piazzolli.

Hermann Breuer posiada niezwykle szeroki repertuar, obejmuje on praktycznie wszystkie standardowe dzieła muzyki klasycznej od baroku po współczesność.