Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

REBEL BABEL

REBEL BABEL to międzynarodowa, wielojęzykowa orkiestra orkiestr dętych - wkrótce być może największy zespół świata. Z ekipą wystąpią jeszcze DWA damskie wokale, jeden - lokalny, kaliski!

REBEL BABEL

To platforma spotkań muzyków, tekściarzy i kompozytorów z różnych regionów Europy. Celem projektu jest kreowanie dialogu, łączenie kultur i stylistyk, zawodowców i amatorów, przaśności i futuryzmu. REBEL BABEL to seria koncertów, performensów i fleszmobów, które poprzez muzykę mają nieść pozytywne wibracje do społeczeństwa, unowocześniać tradycje a także docierać do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze. Chcą udrażniać przepływ kultury europejskiej w duchu hip-hopu i funku docelowo miksując indywidualności brzmieniowe regionalnych orkiestr dętych z urokami werbalnymi różnych języków.

Założyciele projektu:

John Feat. (Jan Eleński) - urodzony w 1984r. w Ronne duński kompozytor i performer polskiego pochodzenia.Absolwent muzycznego Conservatorium van Amsterdam na instrumentach perkusyjnych. Dorastał we Wrocławiu, następnie w latach 1992 - 2009 ze względu na inżynierski kontrakt ojca mieszkał m.in. w Portugalii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Koncertował na ulicach wielu miast starego kontynentu wykonując m.in. serię awangardowych featuringów i performensów, w których jako instrumentalista  podłączał się z talerzami marszowymi do orkiestr i ulicznych zespołów. Od 2012r. prowadzi także z grupami ornitologicznymi serię prospołecznych instalacji terapeutycznych udźwiękawiając zimą milczące parki północnych miast Europy śpiewem egzotycznych ptaków. W 2013r. rozpoczął współpracę z toruńskim Instytutem B61 i pod pseudonimem USB przeprowadził na Litwie, Łotwie i Estonii serię performensów na temat czasu i przestrzeni pt "everything is just a memory flash" tworząc z elementów  miasta sticki Macro USB.  

Łukasz L.U.C Rostkowski - producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Mateuszem Trójki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną i Yachem, okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku. Za rozmach i odwagę swoich produkcji, eklektyzm oraz niekonwencjonalne rozwiązania muzyczne i od zera zdobywał szacunek kolejnych mediów oraz wiele doskonałych recenzji w najważniejszych magazynach kulturalnych.

źr. rebelbabel.com

Projekt, podczas festiwalu, swoimi umiejętnościami wesprą Młodzieżowa Orkiestra OSP Godziesze, Aśka Rektor i Natalia Lubrano.

Sprawdź także...