Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Tańce blisko ziemi

Tańczycie i bawicie się do tradycyjnej muzyki wielkopolskiej granej na żywo przez Kapelę Furmany z Gorzyc Wielkich oraz Kapelę z Kociny.

Tańce blisko ziemi

Muzyka ludowa, grana na tradycyjnych instrumentach na żywo, nauka kroków i zabaw. Animowane zabawy i tańce: wiwaty, chodzone, oberki, polki, walcerki, wspólna zabawa przy muzyce tradycyjnej oraz coś „dla ciała” dostępne w kawiarni w CKiS.

Zagrają dwie kapele działające w Południowej Wielkopolsce. Kapela Furmany z Gorzyc Wielkich k. Ostrowa Wlkp. gra pod kierunkiem Stanisława Furmanka od 25 lat. Kapela z Kociny z liderem Krzysztofem Rospondkiem gra do tańca i inicjuje potańcówki ludowe od 2012. Znajomość kroków nie jest obowiązkowa. Wszystkiego nauczymy się w trakcie zabawy. Kapela z Kociny animuje tańce i zabawy. Sukienki u pań mile widziane. Napoje i przekąski we własnym zakresie w kawiarni Art Cafe. Tańce Blisko Ziemi odbywają się w ramach projektu CKiS w Kaliszu pn. „Grajcie skrzypce, grajcie basy. Dokumentacja i popularyzacja ludowych tradycji muzycznych Ziemi Kaliskiej” realizowanego ze środków MKiDN oraz Województwa Wielkopolskiego.

Sprawdź także...