Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Warsztaty muzyki tradycyjnej w pracy z dziećmi

Warsztaty muzyki tradycyjnej z Joanną Szaflik, Karoliną Ociepką oraz Dominiką Oczepą.

Warsztaty muzyki tradycyjnej w pracy z dziećmi

Zgłoszenia: kasia.paterek@malykolberg.pl oraz koordynatorka lokalna - Magda Olek.

Dla kogo? Warsztaty dla wszystkich osób pracujących z dziećmi w bibliotekach, szkołach, przedszkolach, świetlicach, teatrach i na scenie, a także rodziców, animatorów/ki, edukatorów/ki.

Warunki udziału: po szkoleniu organizatorzy oczekują od uczestniczek/ów informacji o działaniach prowadzonych przez nich z dziećmi, z którymi pracują.

Dlaczego to wszystko? Mały Kolberg to ogólnopolski program stworzony, aby kształcić postawę uważności na lokalne tradycje, przekazy osób starszych, muzykę tradycyjną już u najmłodszych dzieci. Tym razem w Wielkopolsce na Ziemi Kaliskiej. Pracujemy z dorosłymi nad tym, by w jak najbliższy sposób pomagać dzieciom budować poczucie własnej wartości, pewność siebie, poczucie bezpieczeństwa, ale także ciekawość i otwarcie na świat. Pozwala na to znajomość tradycji i tożsamość z miejscem urodzenia. Cykl szkoleń poświęconych włączaniu żywej tradycji do codziennej pracy z dziećmi i społecznością lokalną.

Zajęcia muzyczne poprowadzą doświadczone w pracy z dorosłymi i dziećmi:

- Joanna Szaflik – śpiew, basy .

- Karolina Ociepka – baraban, bęben obręczowy, śpiew.

- Dominika Oczepa – skrzypce.

Uczestnicy i uczestniczki projektu będą mogli także skorzystać z konsultacji telefonicznych i on-line wspomagających ich we własnych działaniach. Podczas szkoleń realizowana będzie dokumentacja wideo. Zapisy filmowe zabaw i tańców zostaną udostępnione na stronie internetowej http://malykolberg.pl oraz na kanale http://YouTube.com/malykolberg.

Więcej o projekcie:

http://malykolberg.pl

Sprawdź także...