Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Turniej 3x3 dla dzieci i młodzieży

Mecz każdorazowo będzie rozgrywany na boisku do koszykówki 3x3 z jednym koszem.

Boisko musi mieć wyznaczoną linię rzutów wolnych (5,80 m), linię rzutów za 2 punkty (6,75 m) oraz "półkole bez szarży" pod koszem. Można również używać połowy tradycyjnego boiska do koszykówki. We wszystkich kategoriach gra się oficjalną piłką 3x3.

Każda drużyna składa się z 4 zawodników (3 zawodników na boisku i 1 zmiennik). Regularny czas gry wynosi 10 minut. Jednakże ta drużyna, która jako pierwsza w regularnym czasie gry zdobędzie 21 lub więcej punktów, wygrywa mecz przed upływem czasu. Przepis ten odnosi się jedynie do regularnego czasu gry (nie ma on zastosowania w ewentualnej dogrywce). Jeżeli na koniec regularnego czasu gry wynik pozostaje nierozstrzygnięty, zostanie rozegrana dogrywka. Przed rozpoczęciem dogrywki będzie miała miejsce jednominutowa przerwa. Drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 2 punkty w dogrywce, wygrywa mecz.