Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Oficjalne rozpoczęcie festiwalu - dziecięce spektakle teatralne

Spektakle dla dzieci, grane przez dzieci. Na spektakle obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru od 17.04 u nas na stronie lub w kasie CKiS.

Oficjalne rozpoczęcie festiwalu - dziecięce spektakle teatralne

"Śpiąca królewna", "Wisia strojnisia", "Tadek niejadek".

Obowiązują bezpłatne wejściówki - do odbioru od 17 kwietnia w kasie Centrum Kultury i Sztuki (od godziny 20:00) oraz na stronie cotucotam.pl TUTAJ.

„Śpiąca Królewna” - bajka muzyczna, występują dzieci z Publicznego Przed- szkola nr 18 w Kaliszu. Przygotowanie: Anna Pabisiak i Magdalena Nowak. Przy muzyce Mikołaja Rimskiego – Korsakowa możecie snuć w swojej wyobraźni smutną historię ze szczęśliwym zakończeniem. Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 18 im. „Chatka Puchatka” w Kaliszu wykorzystując ekspresję ruchową i taneczną poprowadzą Was przez fabułę ulubionej dziecięcej opowieści o Śpiącej Królewnie. Otwórzcie swoją fantazję i przenieście się w muzyczny świat bajki.

„Wisia strojnisia” - występują dzieci z grupy III Publicznego Przedszkola nr 1 w Kaliszu. Przygotowanie: Anna Pyrek, Katarzyna Buchnajzer. „Wisia strojnisia” - to spektakl na podstawie tekstu Mariana Załuckiego pochodzącego ze zbioru „Ananasy z naszej klasy”. Bohaterką przedstawienia jest dziewczynka o imieniu Wisia, a jej ciekawa historia jest mocno osadzona w teraźniejszych czasach. Założenie pomysłodawczyń było takie, żeby w przystępnej, zabawnej i mocno uwspółcześnionej formie przedstawić opowiadanie, które pokolenie rodziców pamięta ze swojego dzieciństwa. Na chwilę przenosimy się w elegancki świat modelingu prosto z paryskiego wybiegu, a zaskakujący finał i humorystyczna puenta jest wskazówką dla młodego pokolenia „Wiś - modniś”.

"Tadek Niejadek" - występują dzieci z Grupy Misiów z Niepublicznego Przedszkola "Misia Uszatka" w Kaliszu. Przygotowanie: Monika Wojciechowska, Patrycja Blachowska. Misie to pogodne, uśmiechnięte i zdolne pięciolatki. Pełne gotowości do pracy oraz chętnie podejmujące nowe wyzwania. W tegorocznym przeglądzie teatrzy-

ków przedszkolnych, grupa zajęła I miejsce i zdobyła nagrodę Pluszowego Misia grając spektakl z morałem - „Tadek Niejadek”. Przedstawienie w zabawny sposób opowiada o chłopcu, który nie chciał jeść. Młodzi aktorzy dobrze czują się na scenie i chętnie biorą udział w przedstawieniach.

Sprawdź także...