Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Przystanek Klaunada

Teatry uliczne z Ukrainy są stałymi i oczekiwanymi gośćmi na kaliskiej LA STRADZIE. W tym roku obejrzymy najnowszą produkcję połączonych grup z Kijowa i Lwowa.

Przystanek Klaunada

Teatr LVIVKI z Lwowa tworzą profesjonalni aktorzy, akrobaci, żonglerzy,  absolwenci  lwowskiego  studia cyrkowego. Teatr HIGHLIGHTS z Kijowa to  artystyczna rodzina Swietlakowych, wykorzystująca swoje doświadczenia pedagogiczne, aktorskie i reżyserskie w tworzeniu plenerowych widowisk.

Spektakl Przystanek Klaunada inspirowany sztuką teatru i cyrku  przygotowany został  w ramach polsko – ukraińskiego projektu kulturalnego realizowanego przez krakowski  VISART. Estetyka  przedstawienia sięga do  praźródeł klaunady, mającej swój początek w  starożytnym  Egipcie, ale także zawiera  elementy  nowego cyrku posługującego się tańcem , muzyką, teatrem, pantomimą, a nawet sportem.  W spektaklu  pełnym magii, cyrkowych sztuczek, ekwilibrystycznych popisów, a także akrobatyki i gimnastyki artystycznej oraz  tańców  na  szczudłach artyści przedstawiają komediowe sceny pozwalające na dobrą zabawę i interakcję z publicznością.

Scenariusz i reżyseria: Alxander Svietlakov, Yuriy Phylypchuk

Sprawdź także...