Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Trzy oblicza Salvadora Dali

Spektakl Trzy oblicza Salvadora Dali inspirowany jest życiem i twórczością jednego z największych artystów XX w. – malarza surrealisty, ekscentryka Salvadora Dali.

Trzy oblicza Salvadora Dali

Goszczący kilkakrotnie na LA STRADZIE Teatr Formy  z Wrocławia istnieje od 1996 roku. To autorski teatr Józefa Markockiego, wywodzącego się z Wrocławskiego Teatru Pantomimy i szkoły Henryka Tomaszewskiego. Członkowie zespołu są zawodowymi aktorami oraz adeptami studia aktorskiego Teatru Formy. Formacja nawiązuje do tradycji polskiego mimu zbiorowego. Inspiracją dla spektakli są mity i legendy, utwory literackie. Operując międzynarodowym językiem gestu  teatr gości na wielu festiwalach w kraju i za granicą.

Dalí fascynował się  surrealizmem, który uczynił go sławnym. Ta fascynacja prowadziła do świata  przywoływanego podczas snu, który bazował na teorii filozoficznej twórcy psychoanalizy Zygmunta Freuda. W spektaklu w warstwie czysto wizualnej  przywołane zostają słynne obrazy  żyraf czy topniejących zegarów, człowieka złożonego z szuflad, ekscentrycznych kobiet czy dzikich zwierząt, które stały się znakiem firmowym artysty. Kilka motywów zaczerpnięte zostało z  jego ekscentrycznego życia.

Scenariusz i reżyseria, scenografia:  Józef Markocki

Sprawdź także...