Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Konferencja Innowacyjna Edukacja

NAVIGO - Centrum Innowacyjnej Edukacji zaprasza na konferencję wszystkich tych, którzy związani są z edukacją lub zwyczajnie są ciekawi, jakie są najnowsze metody dydaktyczne.

Konferencja Innowacyjna Edukacja

Konferencja “Innowacyjna Edukacja” to seria wykładów i warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych ekspertów, specjalizujących się w innowacyjnych metodach dydaktycznych. To także przestrzeń dla spotkania i wymiany doświadczeń nauczycieli zainteresowanych swoim rozwojem. Świat zmienia się dookoła nas niezwykle szybko. Szkoła, której misją jest przygotowanie uczniów do dorosłego życia, musi zmieniać się razem z nim. Wymaga to nowego podejścia, nowych metod i nowych narzędzi.

Z tą myślą idzie konferencja - praktyczna, konkretna i zorientowana na dostarczanie działających pomysłów na to, jak wzbogacić codzienną praktykę edukacyjną o takie działania, które pomogą dzisiejszym uczniom lepiej odnaleźć się w świecie przyszłości. Będziecie zajmować się wykorzystywaniem narzędzi cyfrowych w klasie, metodami rozwijania wśród uczniów umiejętności pracy zespołowej a także tym, jak budować relacje z tymi rodzicami, którzy nie chcą przyjmować informacji zwrotnej, a których pomoc jest często najbardziej potrzebna.

Program:

10:00 - Rozpoczęcie konferencji i powitanie gości.

10:15 - Prezentacja otwierająca: „Innowacyjna edukacja - co to oznacza w praktyce?”.

10:45 - Panel dyskusyjny: "Bezpieczeństwo w Internecie. Jak nauczyć dzieci odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych".

12:00 - Warsztat "Jak nauczyć dzieci samodzielnego, krytycznego myślenia w epoce Internetu".

13:00 - Lunch.

13:30 - “Mój Jasiu taki nie jest” - jak rozmawiać z rodzicami, którzy nie chcą przyjmować informacji zwrotnej.

13:30 - Jak wykorzystać narzędzia design thinking do zwiększania zaangażowania uczniów.

15:00 - Podsumowanie i zakończenie konferencji. Wręczenie certyfikatów uczestnictwa.

ZAPISY http://navigo.org.pl/konferencja/kalisz/

źr. http: navigo.org.pl