Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Praktyczne mówienie do ludzi a sztuka bycia sobą

Wystąpienia publiczne - jak to ugryźć? Warsztaty traktujące o tym jak mówić do ludzi, przekazywać im wiedzę i informacje, w odpowiedni sposób.

Praktyczne mówienie do ludzi a sztuka bycia sobą

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (12 osób) o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Aby wziąć udział w warsztatach wypełnij i prześlij formularz zgłoszeniowy na http://miastointelektu.com/warsztaty/praktyczne-mowienie-do-ludzi-a-sztuka-bycia-soba/ do 18 września 2017. Podana cena to CAŁKOWITY KOSZT warsztatów.

Program: 

20 września - Emisja głosu. Podczas pierwszych warsztatów z emisji głosu dowiecie się m.in. jak odpowiednio przygotować się do pracy głosem oraz jak ważny w mówieniu jest prawidłowy oddech. Ćwiczenia praktyczne pomogą odkryć walory głosowe każdego z uczestników oraz wykorzystywać je podczas mówienia. 

21 września - Dykcja. Warsztaty z dykcji pokażą jak ważna jest dbałość o kulturę wypowiedzi. To, co mówimy i jak mówimy wpływa na nasz odbiór. Podczas warsztatów nie zabraknie ćwiczeń usprawniających aparat mowy. „Połamane języki” dodadzą odwagi, a kreowanie ról doda śmiałości w budowaniu siebie. 

27 września - Świadomość ciała. Bardzo ważny element wystąpienia. W trakcie trwania warsztatów skupicie się na odkrywaniu siebie i swoich nieograniczonych możliwości. Skoncentrowanie się na poczuciu i usprawnieniu mięśni pomoże w prawidłowy sposób wykorzystać ciało jako narzędzie do wypowiedzi lub jego wsparcie. Posiadanie wiedzy, umiejętności i samoświadomości (ciała) to klucz do bycia sobą podczas wystąpień publicznych. 

28 września - Autoprezentacja. Skupienie na poszczególnych elementach wypowiedzi, komunikacji niewerbalnej i wizerunku.

04 października - Wystąpienie publiczne, czyli o czym zawsze musisz pamiętać. Ostatnie spotkanie będzie formą podsumowania całego cyklu warsztatów. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na zagadnienia o których zawsze trzeba pamiętać występując publicznie - o czym chcesz mówić, dlaczego chcesz mówić, do kogo chcesz mówić i co chcesz osiągnąć mówiąc. Niespodzianką dla uczestników będzie nietypowa forma przekazania w praktyce wspomnianych zagadnień.

Warsztaty poprowadzą: 

Agnieszka Pawlak - urodzona 27 marca w Międzynarodowy Dzień Teatru. Aktorka scen muzycznych, menedżerka artystyczna i animatorka kultury. Laureatka wielu ogólnopolskich festiwali piosenki polskiej i obcojęzycznej. Zdobywczyni Grand Prix przyznanego przez Ewę Urygę. Od 2012 wokalistka zespołu Oye Mi Canto, grającego muzykę latynoamerykańską. Specjalistka ds. organizacji widowni w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu w sezonie artystycznym 2016/2017. Uzależniona od pracy z ludźmi, prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz osób z autyzmem.

Karolina Czepkiewicz - zeszłoroczna absolwentka filologii polskiej na WP-A UAM (specjalność dziennikarstwo i kreowanie wizerunku), świeżo upieczony grafik komputerowy a do tego miłośnik kultury, w szczególności kina, teatru i literatury. Uważny obserwator rzeczywistości z głową pełną pomysłów.

Teresa Szczepaniak - trener rozwoju osobistego, doradca profilaktyki zdrowia oraz trener Jogi Śmiechu. Swoje wielkie doświadczenie życiowe świetnie wykorzystuje w pracy trenerskiej. Widzi człowieka holistycznie i potrafi zobaczyć jego C U D (Ciało, Umysł, Duch). Prostota, radość, optymizm, konsekwencja, zdecydowanie, empatia - to jej znaki rozpoznawcze.