Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Sail Calisia - Marek Rajtar - Przez Arktyczny świat na żaglach

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Sail Calisia.

Sail Calisia - Marek Rajtar - Przez Arktyczny świat na żaglach

Tym razem naszym gościem będzie Marek Rajtar – kaphornowiec, kapitan jachtowy, organizator i uczestnik wielu żeglarskich podbiegunowych wypraw, w trakcie których eksplorował między innymi Svalbard, Grenlandię, Cieśninę Magellana, Ziemię Ognistą, południowe krańce świata oraz wielokrotnie Arktykę. Założyciel Men of Sea. Za swój rejs dookoła Spitsbergenu otrzymał honorowe wyróżnienie od Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w konkursie REJS ROKU 2017. Organizuje szkolenia żeglarskie, pisze i publikuje. Jest armatorem wyprawowego jachtu Azimuth.

W trakcie swojej prezentacji Marek opowie o fascynacji krainami pełnymi lodu, a także o spotkaniach z niezwykłymi dzikimi zwierzętami w ich naturalnym środowisku.

Usłyszymy o sytuacjach,  w których człowiek zdany jest na łaskę żywiołów oraz o takich, w których serce zamiera z zachwytu nad pięknem otaczającego świata. Jak żeglować wśród gór lodowych, jak bardzo można pójść na Północ, jak zyskać przyjaciół na krańcu świata? I czy wystarczy tylko ruszyć, a dalej będzie już z górki?

Organizatorzy wydarzenia:

Stowarzyszenie Polacy Dookoła Świata

Szkoła Żeglarstwa MORKA