Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

WordUp! Kalisz nr 1

Czym jest WordUp! Kalisz? Nieformalną grupą różnych ludzi, którzy w swoim życiu mają styczność z WordPressem i są zakochani w jego możliwościach, filozofii jaką ze sobą niesie i chcą dzielić się wiedzą! Każdy jest inny, każdy używa WordPressa inaczej.

WordUp! Kalisz nr 1

Tematyka spotkania nr 1

Podstawy. Chcą poznać Was jako społeczność, dlatego zaczną od początku i poopowiadają o WordPressie, o tym, jak korzystać z niego poprawnie i być może trochę o jego przyszłości. Na spokojnie, bez spiny. Najważniejsze to się rozumieć. Proponują: "Poznajmy się – poznając podstawy".

18:00 - Start, odpalenie, powitanie, kilka słów o WordUp! Kalisz.

18:15 - WordPress wtyczkami stoi, Piotr Misztal. Piotr zagłębi się w temat wtyczek do WordPressa, opowie o tym po co w ogóle są wtyczki, jakie są ich rodzaje, jak znaleźć i wybrać dobrą wtyczkę, jak ją zainstalować i włączyć oraz o przydatności, użyteczności i bezpieczeństwie wtyczek. (18:35 - Dyskusja)

18:45 - Mity (nie)bezpieczeństwa, Krzysztof Dróżdż. Wokół bezpieczeństwa stron opartych o WordPressa narosło wiele mitów, a na ich podstawie cały czas powstają nowe. Część z nich jest niegroźna, inne prowadzą do bardzo poważnych zagrożeń, nie tylko dla Twojej strony, ale też pozostałych użytkowników internetu, a ich skutki bywają kosztowne. Warto więc zatrzymać się na chwilę i zweryfikować poprawność niektórych popularnych twierdzeń. (19:05 - Dyskusja)

19:15 - Czy Gutenberg wygryzie page buildery? Agnieszka Bury. Agnieszka przybliży temat nadchodzącego edytora WordPressa. Wyjaśni, w odpowiedzi na jakie problemy w WordPressie powstaje Gutenberg. Prezentacja będzie wstępem do dyskusji, czy nowy edytor ostatecznie przejmie funkcje page builderów takich jak Visual Composer, Divi, Elementor itp. (19:35 - Dyskusja)

19:45 - Kilka słów na dowidzenia.