Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

All for Money/Money for Nothing

Do końca lipca, w ramach projektu “Postój ze Sztuką”, będzie można zobaczyć w przestrzeni publicznej 7 prac graficznych KONRADA SMOLEŃSKIEGO.

All for Money/Money for Nothing

Od 2011 roku Konrad Smoleński tworzy proste kolaże z banknotów różnych walut, które odsłaniają skomplikowane zależności rynkowe. „ALL FOR MONEY/MONEY FOR NOTHING” obnażają relatywizm wartości i krytykują mechanizmy rządzące nie tylko rynkiem, ale także relacjami społecznymi. 

Kolaże z cyklu „ALL FOR MONEY/MONEY FOR NOTHING”(2016) znajdują się w stałej kolekcji Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie. 

Konrad Smoleński to artysta intermedialny urodzony w 1977 w Kaliszu. Mieszka i pracuje w Bernie (CH) i Warszawie (PL). Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i jednym z członków formacji artystycznej Penerstwo. Współtworzy(ł) składy takich zespół, jak m.in. KOT, Kristen i BNNT. W 2011 został laureatem nagrody Fundacji Deutsche Bank — Spojrzenia, a w 2013 reprezentował Polskę na Biennale Sztuki w Wenecji. Od przeszło dekady działa aktywnie w obszarze sztuk wizualnych i dźwięku. Jego twórczość opiera się na doświadczeniu medium, eksploracji jego możliwości oraz wpływu na odbiór. Najczęściej tworzy instalacje dźwiękowe i wideo, performans, przedmioty i instrumenty D.I.Y. Czasami jego projekty mają w sobie coś z eksperymentu, otwarcia na to, co nieprzewidywalne; w innych przypadkach są to w pełni świadome działania mające za zadanie wywołać w odbiorcy zdecydowaną reakcję.

Sprawdź także...