Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Jarmark Wielkanocny

Moc atrakcji czeka wszystkich, którzy między 12 a 18 kwietnia odwiedzą Jarmark Wielkanocny na kaliskim Głównym Rynku.

Jarmark Wielkanocny

To pierwsza tego typu impreza w Kaliszu. Jarmark nawiązywał będzie do zbliżającej się Wielkanocy, stąd nie zabraknie na nim świątecznych ozdób i rękodzieła artystycznego. Podczas imprezy można będzie kupić m.in. pisanki i kraszanki, koszyki wielkanocne, kompozycje kwiatowe czy zajączki. Ale nie tylko. Wśród bogatej oferty znajdą się wyroby ceramiczne, biżuteria artystyczna, poduszki i wyroby ze skóry. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy ogrodów - będzie można kupić rośliny i narzędzia.
Na odwiedzających czeka również bogata oferta kulinarna z różnych stron świata. Będą litewskie wędliny i chleby, sery z wielu regionów, kresowy kwas chlebowy, miody. Jarmark Wielkanocny zainauguruje natomiast Weekendowy Zlot Food Trucków z kuchnią śląską, chińską, belgijską i amerykańską.
Dodatkową atrakcją będzie karuzela wenecka. Bezpłatnie i codziennie będą mogli skorzystać z niej wszyscy odwiedzający jarmark. Dodatkowo w sobotę i niedzielę uczestnikom jarmarku czas uprzyjemniać będzie orkiestra dęta Gród nad Prosną, która swoje koncerty rozpoczynać będzie o godzinie 15:00.

Program Jarmarku Wielkanocnego:
12 kwietnia (piątek), godziny 15:00-20:00
13-14 kwietnia (sobota, niedziela), godziny 10:00-20.00
15-18 kwietnia (poniedziałek-czwartek), godziny 12:00-20:00

źr. facebook