Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Korona Gór Polskich

O swojej pasji opowie Dominika Sójka.

Korona Gór Polskich

Nie można o niej powiedzieć, że „wybiera się jak sójka za morze”, ponieważ zamiast nad morze to zazwyczaj wybiera się w góry i robi to dość skutecznie…. Rodowita kaliszanka, która postanowiła całe życie mieć pod górę.  Od 20 lat wykorzystuje każdą okazję na wędrówki po polskich górach. W tej chwili nie jest w stanie zliczyć ile ich było. Różnorodność górskich krajobrazów, zamiłowanie do turystyki górskiej, podziw dla piękna przyrody i chęć poznawania nowych miejsc – to tylko kilka powodów, które zaowocowały pomysłem zapisania się do Klubu Zdobywców Korony Gór Polski, którego członkiem jest od 2016 roku.

Od tego czasu zdobyła 20 z 28 najwyższych szczytów każdego z głównych pasm górskich naszego kraju i w tym roku zamierza zdobyć pozostałe osiem, by otrzymać odznakę i oficjalny wpis na listę Zdobywców Korony Gór Polski i żeby wreszcie mogła powiedzieć, że była we wszystkich polskich górach. To jej marzenie, które z pasją realizuje, mimo wielu trudności.

„Korona Gór Polskich”

Podczas prezentacji zostaniecie przeniesieni na poszczególne szczyty w słońcu, deszczu, śniegu, mgle, podczas burzy a nawet w nocy.  Przekazanych zostanie również garść informacji praktycznych, np.:  jaki wybrać plecak i jak go spakować, na co zwrócić uwagę przy zakupie kijków i dlaczego warto z nich korzystać w górach, co oznaczają kolory szlaków czy jak planować trasę.