Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

PSIWITANIE LATA

Impreza o charakterze rozrywkowym, charytatywnym oraz artystycznym. Dla psiaków, dzieciaków i starszych wielbicieli czworonogów.

PSIWITANIE LATA

Organizatorzy zapraszają Was na korty Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Przygotowali dla Was szereg atrakcji oraz aktywności. Przy okazji bedą zbierać koce, ręczniki, karmę oraz złotówy do puszki na jedzenie dla Psierocincowych staruszków. Rezerwujcie sobie czas z rodzinką oraz psiakami i przybywajcie. Wśród wszystkich osób, które przyniosą tego dnia podarunki dla psiaków wylosowana zostanie sesja zdjęciowa u fotografa Pawła Madaja oraz 10 zaproszeń na seans, podarowanych przez Kino Centrum. Psiaki z Psiercińca podzielą się prezentami z kumplami ze schroniska. Na miejscu, na dzieciaki z bańkami będzie czekać Natalia z Uciechowa wraz z animatorami!

Misją i celem Fundacji BLIŻEJ DOMU jest ochrona zwierząt, w szczególności bezdomnych psów, porzuconych lub niewłaściwie traktowanych. PSIEROCINIEC to ratunek dla psów schroniskowych, które przez kilka lat były bywalcami Boksu Eksperymentalnego. Psy mogły tam zaspokajać swoje potrzeby emocjonalne i uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych razem z innymi psami. Były wtedy naprawdę szczęśliwe… Środki finansowe zebrane w trakcie trwania imprezy w całości zostaną przeznaczone na zakup karmy dla zwierząt z PSIEROCIŃCA i Kaliskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W organizację zabaw, warsztatów, pokazów i stoisk zaangażowało się nieodpłatnie wiele osób.

Program: 

PRZYWITANIE GOŚCI ORAZ ZBIÓRKA DARÓW na rzecz zwierzaków z PSIEROCIŃCA oraz kaliskiego schroniska. Każdy darczyńca otrzyma karteczkę ze swoim numerkiem. O godzinie 15.00 odbędzie się licytacja nagród, w tym głównej – Sesja fotograficzna u Pawła Madaja

KREDOMALOWANIE

BAŃKI MYDLANE – Uciechowo

MALOWANIE  dziecięcych BUZIEK i zaplatanie warkoczyków

ĆWICZENIA, ODŻYWIANIE i MOTYWACJA w jednym miejscu dla każdego. Zajęcia indywidualne oraz grupowe. Będzie możliwość rejestracji na bezpłatne badania profilaktyczne analizy składu ciała z dopasowaniem indywidualnego programu odżywiania i ćwiczeń – 24FitClub.

BŁĘKITNE STOISKO – S P. 18 Odział dla dzieci z autyzmem. Co godzinę PREZENTACJA wybranego PSA do adopcji. KĄCIK WOLONTARIATU – tutaj dowiesz się jak zostać wolontariuszem w Psoierocińcu lub schronisku oraz wszystkiego o adopcji psów. HELP ANIMALS opowiedzą o pomocy dla zwierząt krzywdzonych przez ludzi oraz jak reagować na przypadki znęcania się nad zwierzakami. ŚCIEŻKA WĘCHOWA DLA PSÓWPORADY psiego terapeuty. NORDIC WALKING z psem – lekcja prowadzona przez Michała Majchrzaka z NordicReh. Konkurs plastyczny MÓJ PUPIL – prowadzenie Martyna Antczak. ZABAWKA DLA ZWIERZAKA – warsztat z samodzielnego robienia zabawki dla psa (szarpaki), prowadzenie PPSKAK. PORTRET ZE ZWIERZAKIEM – Martyna Antczak – zapraszamy ze swoim pupilem na zdjęcie w specjalnie do tego przygotowanej scenerii. BAZAREK z rękodziełem i różnymi drobiazgami, darmowa LEMONIADA. SŁODKI STÓŁ – wypieki i ciastka upieczone przez przyjaciół zwierzaków.

WYSTĘPY I ANIMACJE grup tanecznych  – prowadzenie Klaudia Poziemska. WARSZTATY TAŃCA współczesnego –  Teatr Tańca „Szafa”. Pokaz i lekcja KARATE – Kaliski Klub Shinkyokushin Karate – Podolski Dojo – Przemysław Podolski.

KĄCIK KOCI: wewnętrzny konkurs plastyczny  „Kto ma kota i psa, ten przyjaciół ma!” oraz„Porady Kociary”: walka z otyłością u kotów, dobre karmy – jak wybrać, porady behawioralne, nowy kot w domu – jak łączyć domowe stado, robimy zakładki z kotem i psem, kolorowanki dla małych zwierzolubów akcja „Pomponik dla kociaka i szczeniaka” – robimy wspólnie wełniane pomponiki, WARSZTATY RĘKODZIEŁA  z drewna z motywem kocim, PROWADZENIE IMPREZY – KAROLINA ROMKE.