Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Zostań Aniołem

Fundacja Bread of Life, razem z organizatorami Wigilii na kaliskim rynku, zapraszają wszystkich mieszkańców Kalisza i okolic do podbicia zeszłorocznego Rekordu Polski na największą liczbę aniołów znajdujących się w jednym miejscu.

Zostań Aniołem

Celem organizatora jest zebranie co najmniej 1260 osób, które pojawią się na rynku w Kaliszu w przebraniu anioła. Aby wziąć udział w akcji należy włożyć na głowę aureolę, przypiąć skrzydła oraz włożyć biały strój sięgający kolan lub do ziemi. Ważne, aby podczas bicia rekordu dobrze się bawić z innymi aniołami oraz wykazać się odrobiną cierpliwości, tak aby organizatorzy zdążyli policzyć wszystkich uczestników. Celem całego wydarzenia jest wsparcie piątki podopiecznych fundacji Bread of Life. Szlachetna idea ma także na celu wzbogacenie programu Wigilii na kaliskim rynku. Organizatorzy zachęcają do udziału jak największą liczbę osób, zwłaszcza że w przyszłym roku do akcji chce się włączyć także Poznań, którego celem ma być pobicie rekordu na największą liczbę aniołów w jednym miejscu, podczas Poznańskiego Betlejem.

WYTYCZNE DLA „NAJWIĘCEJ OSÓB PRZEBRANYCH ZA ANIOŁY JEDNOCZEŚNIE”

1. Wszyscy uczestnicy powinni być przebrani w kostium anioła składający się z następujących elementów: biały kostium, skrzydła, aureola.

2. Wszyscy uczestnicy próby ustanowienia rekordu powinni jednocześnie stawić się na wyznaczonym obszarze jednocześnie i pozostać tam przezco najmniej 5 minut.

3. Rozpoczęcie oraz zakończenie próby należy obwieścić głośnym sygnałem rozpoznawalnym przez wszystkich uczestników.

4. Czas próby powinno mierzyć dwoje niezależnych świadków, doświadczonych w obszarze sportu, na przykład trenerów lokalnych klubów sportowych lub przybyły na wydarzenie reprezentant Biura Rekordów. Czas powinien być odmierzany przez stopery z dokładnością do 0,01 sek.

5. Przed rozpoczęciem wydarzenia niezależni świadkowie lub przybyły na wydarzenie reprezentant Biura Rekordów powinni policzyć przybyłych uczestników. Liczenie uczestników jest zasadnicze dla próby i musi zostać przeprowadzone dokładnie i zgodnie z zasadami.

Sprawdź także...