Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

MISS POLONIA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO - Kalisz 2018

25. Festiwal Wszystko jest poezją

Wielkie święto muzyki, teatru i literatury.

Kilka dni głębokich refleksji, autentycznych emocji i wspaniałych kreacji artystycznych proponujemy Ostrowowi Wielkopolskiemu, a także gościom naszego miasta, powtarzając z uporem w ślad za Stedem, że „wszystko jest poezja”. Festiwal trwale zapisał się w pejzażu kulturalnym regionu – 24 edycje to naprawdę ogrom pracy organizatorskiej, dbałość o jak najlepszy dobór repertuaru, zaproszenie artystów zarówno wielkiej miary, jak i promowanie artystów debiutujących w swoich dziedzinach, koncerty, recitale, spotkania autorskie, Turniej Jednego Wiersza, rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego STRUNA ORFICKA im. Wojciecha Bąka – to sygnały rozpoznawalne i oczekiwane na progu października, co roku, przez wielbicieli sztuki wysokiej. nieprzerwanie od 1992 r. w Ostrowie Wielkopolskim co roku pojawiają się najwspanialsi twórcy i wykonawcy poezji. Z nadzieją na dobry odbiór zapraszamy do Ostrowa Wielkopolskiego artystów, poetów, pieśniarzy, którzy bądź sami tworzą swoje niepowtarzalne światy, bądź też świetnie interpretują dzieła pozostawione przez dostojnych poprzedników.

Wszystko jest poezją - program:

Nocne Drżenie Miasta

Nocne Drżenie Miasta

Jubileuszową edycję Festiwalu WSZYSTKO JEST POEZJĄ rozpocznie wielowymiarowy akcent ostrowski. W specjalnym koncercie w ramach Roku Ostrowskiej Literatury usłyszycie i zobaczyciw artystów związanych z Ostrowem Wlkp.

27.09 g.: 19:00 / Ostrów Wlkp.
Raz, Dwa, Trzy - Młynarski

Raz, Dwa, Trzy - Młynarski

Koncert poświęcony twórczości Wojciecha Młynarskiego w ramach jubileuszu 25 lecia Festiwalu \"Wszystko jest poezją\".

28.09 g.: 19:00 / Ostrów Wlkp.
U Studni

U Studni

Wrażliwy i pełen wzruszeń wieczór, dzięki muzykom o niespotykanym rytmie serca - Aleksandra Kiełb-Szawuła, Dariusz Czarny, Wojciech Czemplik, Andrzej Stagraczyński, Ryszard Żarowski.

29.09 g.: 19:00 / Ostrów Wlkp.