Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

8. Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy.

Konkurs dla najlepszego kompozytora muzyki filmowej do polskiego filmu.

2-8 czerwca, Ostrów Wielkopolski: filmy, muzyka, spotkania, konkurs, koncerty, wystawy, warsztaty, debata... To wszystko na 8. Grand Prix Komeda. Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy – wydarzeniu promującym polski film i jego twórców, a zwłaszcza kompozytorów za sprawą konkursu na najlepszą muzykę filmową.

Ostrowski festiwal promuje polski film i muzykę filmową. Wszystko dzięki patronatowi Krzysztofa Komedy, który w Ostrowie Wielkopolskim spędził młodość oraz konkursu na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym. O tym, kto zdobędzie Grand Prix Komeda, dowiemy się od profesjonalnego jury na gali finałowej; wówczas poznamy nie tylko zwycięzcę konkursu, ale i laureata nagrody za całokształt twórczości, którą w tym roku otrzyma Jan A.P. Kaczmarek. Ponadto przyznana zostanie Nagroda Publiczności oraz Nagroda dla Młodego Artysty im. Wojciecha Jerzego Hasa. 

Na festiwalu zobaczymy także pozakonkursowe filmy fabularne, dokumentalne i muzyczne. Większość będziemy oglądali razem z twórcami. Publiczność zobaczy filmy, do których muzykę skomponował Krzysztof Komeda. Inne akcenty związane z patronem festiwalu to wystawa zdjęć m.in. Marka Karewicza, debata z udziałem gości dotycząca spuścizny muzycznej Krzysztofa Komedy czy plenerowa akcja ,,Spacer ostrowskimi śladami Komedy". 

Na festiwalu muzyka rozbrzmi nie tylko w filmach. W tym roku organizatorzy zaprosili Sonię Bohosiewicz z recitalem ,,10 sekretów Marilyn Monroe" i L.U.C.-a z projektem Rebel Babel Film Orchestra. Nie zabraknie też spotkań autorskich oraz warsztatów. 

8. Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy odbędzie się w dniach od 2 do 8 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim. Organizatorem przedsięwzięcia, którego dyrektorem artystycznym jest Łukasz Maciejewski, a szefuje mu Sebastian Górski, jest Ostrowskie Centrum Kultury. Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą  salach: OCK, kina Komeda, w Klubie Stara Przepompownia oraz na Rynku.

W sumie na festiwalowe wydarzenia do Ostrowa Wielkopolskiego przyjedzie ponad 40 gości. Z wieloma publiczność spotka się po projekcjach filmów z ich udziałem.  


Grand Prix Komeda - program:

Kadry Komedy

Kadry Komedy

Zdjęcia Krzysztofa Komedy autorstwa Marka Karewicza oraz z archiwum Tomasza Lacha.

02.06 g.: 17:00 / Ostrów Wlkp.
Prawo i pięść

Prawo i pięść

Projekcja filmu i spotkanie z Ewą Wiśniewską.

03.06 g.: ?? / Ostrów Wlkp.
Kamerdyner

Kamerdyner

Projekcja filmu „Kamerdyner” i spotkanie z: Mary Komasą, Antonim Komasą-Łazarkiewiczem, Anną Radwan, Łukaszem Simlatem, Adamem Woronowiczem.

05.06 g.: ?? / Ostrów Wlkp.
Kler

Kler

Projekcja filmu i spotkanie z: Mikołajem Trzaską i Jackiem Braciakiem.

06.06 g.: ?? / Ostrów Wlkp.
Słodki koniec dnia

Słodki koniec dnia

Projekcja filmu i spotkanie z: Danielem Bloomem i Jackiem Borcuchem.

06.06 g.: ?? / Ostrów Wlkp.
Sonia Bohosiewicz

Sonia Bohosiewicz

Koncert \"10 sekretów Marylin Monroe\" w ramach 8. GPK.

06.06 g.: 20:30 / Ostrów Wlkp.
Krew Boga

Krew Boga

Projekcja filmu i spotkanie z: Jerzym Rogiewiczem i Bartoszem Konopką.

07.06 g.: ?? / Ostrów Wlkp.
Co z Komedy?

Co z Komedy?

Debata z udziałem festiwalowych gości i jurorów.

08.06 g.: 16:00 / Ostrów Wlkp.