Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Carlos Johnson & HooDoo Band

Koncert na Małej Scenie OCK w ramach obchodów Polskiego Dnia Bluesa w Ostrowie Wielkopolskim.

Carlos Johnson & HooDoo Band

Zanim w drugi październikowy weekend Benedykt Kunicki zainauguruje najbliższą edycję JIMIWAY BLUES FESTIVAL, wraz ze Stowarzyszeniem TOWARZYSTWO ADORACJI BLUESA I ROCKA '70, w niespełna tydzień po kolejnych urodzinach króla gatunku - B.B. King'a - OCK zaprasza Państwa na Polski Dzień Bluesa, który w tym roku w Ostrowie będzie miał odsłonę międzynarodową. Na Małej Scenie oklaskiwać będziemy mogli naszego dobrego znajomego z Chicago i jedynych takich muzycznych przyjaciół z Wrocławia.

Carlos Johnson - urodzony w Chicago jest uważany za jednego z najwybitniejszych bluesowych gitarzystów na świecie. Przez ponad 20 lat, jeszcze za nim stworzył swój własny zespół, regularnie koncertował m.in. z takimi gwiazdami bluesa jak: Koko Taylor, Otis Rush Buddy Miles, Buddy Guy, Billy Branch, John Primer, Son Seals, Junior Wells, Valerie Wellington czy Carey Bell. Ten leworęczny wirtuoz gitary, rozwinął jeden z najbardziej oryginalnych stylów gry, jakie kiedykolwiek powstały w Chicago. Połączył głęboki, surowy chicagowski blues ze współczesnym funkowym brzmieniem. Stworzył mieszankę, z której powstał jego własny oryginalny styl. Miłość do bluesowych dźwięków, mocny wokal i estradowa charyzma sprawiają że występy Carlosa Johnsona należy zaliczyć do najbardziej ekscytujących wydarzeń muzycznych, ukazujących prawdziwe korzenne piękno tej muzyki. Ze słuchającymi go potrafi zrobić wszystko (nastrój kompletnej ciszy, przeradza się za

chwilę w burzliwe oklaski.) Był dwukrotnie nominowany do Grammy Awards z zespołem Chicago Blues: A Living History za najlepszy album bluesowy, oraz do American Blues Awards. Występował na największych festiwalach na całym świecie m.in. Montreux Jazz Festival, czy Chicago Blues Festival.

HooDoo Band - to wyjątkowa mieszanka funku, soulu i rythm'n'bluesa. Niesamowita energia jaka towarzyszy muzykom na scenie stała się już nieformalnym ich znakiem rozpoznawczym. Kiedy w latach 60-tych w Ameryce muzycy pochodzenia afrykańskiego połączyli muzykę soul, soul jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny, nikt w Polsce nie spodziewał się, że pojawi się zespół, który swoją twórczością stworzy kosmiczny FUNK'n'BLUES. Funky w szerszym znaczeniu określa optymistyczne i "luźne" podejście. W tym naturalnym środowisku narodziło się HooDoo Band i stworzyło zbitą społeczną komórkę. HooDoo to ekstrawagancka moda, styl życia oraz prawdziwe brzmienie. Ten wyjątkowy skład zaprezentuje eklektyczną mieszankę chicagowskiego bluesa, soulu oraz funku. Nie zabraknie też wirtuozyjnych wręcz jazzowych solówek gitar czy fortepianu. 

Zagrają materiał ze wspólnie nagranej płyty jak i stare przeboje Carlosa Johnsona, utwory Hoodoo Band oraz największe okołobluesowe standardy.

Bilety do nabycia w kasie OCK oraz na www.kultura.pax.pl

źr. facebook