Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Chaos In Poland - Sedes i Prawda

Punk rock w Fanaberii.

Chaos In Poland - Sedes i Prawda

SEDES - legendarny Wrocławski zespół Punk Rockowy powstał w 1980. Pierwszy skład to: Młody-gitara i wokal, Kucharz-gitara, Kajtek-perkusja, Kufel-bas. Ten ostatni wkrótce opuścił zespół, a funkcję basisty przejął Młody. W tym składzie zespół zaczął się cieszyć coraz większym powodzeniem na wrocławskiej niezależnej scenie. 

Do historii przeszedł występ Sedesu we wrocławskim parku południowym na lokalnym przeglądzie "Muzyczny Start". Zespół wygrał pierwszą nagrodę (sesja nagraniowa w profesjonalnym studio), a odbierając ją członkowie zespołu wraz z grupą znajomych oddali mocz ze sceny wprost na stolik szanownego jury. Po sześciu latach przerwy Młody postanowił reaktywować zespół. Sedes zaczął występować w składzie: Młody-wokal, Rudy-bębny, Para-bas i Wojtek-gitara. W 1993 roku z zespołu odszedł Para i od tamtej pory do dziś zespół funkcjonuje niezmiennie w trzyosobowym tym samym składzie.

PRAWDA - wrocławska formacja Punk Rockowa (założona latem 1994), która powstała jako kontynuacja legendarnego na Dolnym Śląsku zespołu Zwłoki. Zespół włączył do swojego repertuaru jedynie kilka piosenek Zwłok. Swój debiutancki materiał, „Biologia z drugiej strony”, Prawda zarejestrowała w grudniu 1994 roku. Przez kilkanaście lat funkcjonowania nagrała cztery regularne albumy, kilka ep-ek, album kompilacyjny i wiele składanek. Działalność zespołu zawieszona w 2009, Reaktywowany na jesień 2016 roku. Trasa promuje album "Chaos in Poland".

Sprawdź także...