Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

DEFIBRYLATOR FEST vol. 7

Siódma odsłona muzycznej rozpierduchy.

DEFIBRYLATOR FEST vol. 7

Line up: Sznur, bone.glue, Radio Noise Duo, Noijzu ( Peru / Szwajcaria ), Soil Troth, Monster Hurricane Wihajster.

SZNUR (Łódź) - POWER ELECTRONICS

Konfrontacje z przestrzenią i destrukcja. Przeciw wszystkim i wszystkiemu.

Nie ma nic, co kiedykolwiek brałbym na serio. Jedyne co biorę na serio, to mój konflikt ze światem.

https://web.facebook.com/sznurnoise/?fref=ts

bone.glue

bone.glue - projekt skupiający się na monotonii i surowości dźwięków gitary basowej, uzupełniając je

instrumentarium DIY i preparowanymi ścieżkami dźwiękowymi. Zaufanie pokładane w brzmieniu

i repetytywność mogą przywodzić na myśl nastrój medytacyjny, lecz każdy wydobyty motyw przybiera inną

funkcję; sugerując wrażenia, czasem proponując narrację, często też wystawiając słuchacza na dziki

krajobraz surowej ekspresji. Materiał bone.glue jest plastyczny i egzekwowany z performatywną

świadomością warunków wykonania.

https://boneglue.bandcamp.com/

Radio Noise Duo

Radio Noise Duo. Duet (Tomasz Misiak i Marcin Olejniczak) poszukujący inspiracji w żywiole elektryczności, szumach radiowych i amplifikowanych przedmiotach codziennego użytku. Wcześniej muzycy związani z takimi grupami jak kalEka (Misiak) czy Monopium (Olejniczak), realizowali również projekty solowe. Radio Noise Duo jest odnogą Radio Noise Orchestra – wciąż trwającej inicjatywy mającej na celu waloryzowanie szumu radiowego w rozmaitych działaniach artystycznych.

Tomasz Misiak – filozof, kulturoznawca, artysta łączący pracę naukową z działalnością artystyczną na polu muzyki i sztuki dźwięku. W swych poszukiwaniach teoretycznych i artystycznych stara się ukazywać napięcia wynikające z połączenia analogowych i cyfrowych technologii przekształcających dźwięk waloryzując szum jako zjawisko estetyczne. Współtworzył grupę kalEka, a także efemeryczny projekt Radio Noise Orchestra. Obecnie, wraz z Marcinem Olejniczakiem, tworzy Radio Noise Duo. Efekty swojej pracy pokazywał w ramach wielu koncertów, festiwali i wystaw, m. in. Audio Art w Krakowie, Industrial Festival we Wrocławiu, Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu czy Galerii BWA w Zielonej Górze.

Marcin Olejniczak - z wykształcenia socjolog, kulturoznawca i pedagog. Od 1996 roku realizuje i prezentuje projekty intermedialne, instalacje, koncertuje indywidualnie, w duetach i w zespołach. W latach 1995-2003 współtworzył Grupę Twórczą MY. Aktualnie porusza się w obszarze działań dźwiękowych penetrujących możliwości związane z estetyką postindustrialną, muzyką konkretną, neokabaretem, swobodną improwizacją - w ramach projektów Opiumathic i Monopium (wspólnie z M. Majcherem) oraz fascynuje się awangardowymi, transgresyjnymi możliwościami wykorzystywania szumu radiowego – współtworzy Radio Noise Duo (razem z T. Misiakiem). Współpracuje z Galerią CKiS Wieża Ciśnień w Koninie (od 2013 roku jest kuratorem przeglądu Restytucje).

Antenna Non Grata. Projekt wydawniczy prezentujący efekty fascynacji dźwiękowymi możliwościami wykorzystywania wszelkiego rodzaju anten jako pełnoprawnych instrumentów muzycznych. Szumy, trzaski, głosy, odgłosy. Częstotliwości i przestrzenie pomiędzy częstotliwościami. Radio, TV, theremin, przewód koncentryczny, drut. Muzyka konkretna, elektroniczna, noise…- to tylko preteksty do poszukiwania struktur dźwiękowych, dla których istotnym elementem jest dźwięk oparty na antenowych modyfikacjach.  

Noijzu

Peru /Szwajcaria harsh noisecore band.

https://noijzu.bandcamp.com/

https://web.facebook.com/noijzu/

Soil Troth

Soil Troth to własna interpretacja gatunku pagan ambient, niekiedy poszerzona o działania wykraczające

poza medium muzyki. Swoją uwagę skupia przede wszystkim na wykorzystywaniu samodzielnie

zarejestrowanego materiału dźwiękowego, kolażu zdobytych ścieżek dźwiękowych, wokalu inspirowanym

technikami śpiewu białego oraz kulningu (szwedzkiej ludowej formy wokalnej) a także grze na lirze

korbowej. Niekiedy dźwięki są modyfikowane różnymi efektami aby wprowadzić słuchacza w hipnotyczny,

pogański, dronowy świat przedstawiony.

soil-troth.bandcamp.com

Monster Hurricane Wihajster  

Monster Hurricane Wihajster to duet, który powstał miliony lat temu. Dwie istoty tworzące grupę spadły na Ziemię, ku ich zaskoczeniu dość twardą. Uwzględniając różnice czasoprzestrzenne pomiędzy Ziemią, a ich miejscem pochodzenia doszli do wniosku, że powrotu nie będzie. Mogłoby się zdawać, iż są zespołem dosyć młodym. Wstępny rekonesans po przybyciu na Ziemię, w XXI wieku, przyniósł zadziwiające wnioski - otóż rozmaite[bez]celowe praktyki, które pomagają w rozwoju samoświadomości, dezinformacji i zmianie napięcia powierzchniowego są na Ziemi rzadko spotykane, zepchnięte na margines i z typowo ludzkiej potrzeby nazywania, określane : performance i muzyką eksperymentalną. Chcąc-nie-chcąc MHW zdecydowali się wejść w ten nurt, by czuć się naturalnie i z czasem znaleźć sposób na przepoczwarzenie swojego bytu z formy obłej, zgniecionej upadkiem do kształtu bardziej swobodnej.

http://cargocollective.com/monsterhurricanewihajster