Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Grooving in Green and Dance on Glass play Fanaberia Art Club

Już w październiku krótką trasę po Polsce zagra brytyjski Grooving In Green - projekt obecnych i byłych muzyków legendarnych zespołów gotycko-rockowych, m.in The Eden House czy Fields of the Nephilim. Zespół zagra między innymi 15.10 w Ostrowie Wielkopolskim, razem z dobrze znanymi tu i lubianymi Dance on Glass.

Grooving in Green and Dance on Glass play Fanaberia Art Club

Grooving in Green powstało w 2008 roku, z inicjatywy Pete Finnemore'a i Simon'a Manning. W roku 2009 zespół wydał dwie Epki - 'Ascent' i 'Dirt', które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony zarówno mediów, jak i fanów i wyruszył w trasę - zagrał między innymi na festiwalach Whitby Gothic Weekend (UK) i The Judgement Day (Austria) oraz koncerty z The Eden House oraz Ikon. Debiutancki album GiG 'Post Traumatic Stress' ukazał się rok później, za jego mastering odpowiedzialny był Andy Jackson (producent Pink Floyd) realizatorem nagrań był Steve Carey (The Eden House, This Burning Effigy) natomiast w jednym z utworów zagrał znany na gotyckiej scenie basista Tony Pettitt (Fields of The Nephilim). Po wydaniu płyty grupa ponownie zaczęła intensywnie koncertować po całej Europie. Drugi album zespołu, zatytułowany Strangehold (ponownie wyprodukowany przez duet Carey/Jackson) ukazał się w 2012 roku i ponownie zebrał wiele entuzjastycznych recenzji ze strony największych mediów na scenie gotyckiej. Obecnie zespół gra w składzie: Tron (wokal), Pete Finnemore (gitara), Switchblade Switch (bas) i Simon Rippin (perkusja).

Gościem Grooving in Green będzie Dance on Glass - polski zespół electro-rockowy, reaktywowany w 2015 roku przez wokalistkę Anię Gahan (ex-Batalion d'Amour). Grupa ma na koncie jedną płytę - Daydreaming (2003, Metal Mind Records) i obecnie pracuje nad drugim krążkiem, w składzie: Ania (wokal), Tomasz Jagiełowicz (ex-Oberschlesien) klawisze, Michał Mikołajczyk (ex-Habemus Papam) - gitara, Elliott Berlin (Telemark, Aesthetic Perfection) perkusja i Daniel Szwarc (bas). Grupa ma za sobą trasy koncertowe (m.in trasę po Anglii z legendarnym All About Eve w 2003 roku) oraz występy na festiwalach (trzykrotnie na Castle Party oraz na Wave Gotik Treffen w Lipsku). Co ciekawe, w oryginalnym składzie zespołu grał Simon Rippin - obecny perkusista Grooving in Green.

Po koncertach mroczne i klimatyczne after party poprowadzi dla Was Alex Hunter (Łódź) - DJ, muzyk, manager muzyczny i klubowy, animator kultury. Od lat zaangażowany w tworzenie i promowanie sceny niezależnej, z powodzeniem występuje na najbardziej uznanych alternatywnych scenach klubowych i festiwalowych. Organizator kilkunastu cykli imprez, festiwali i tras koncertowych na terenie całego kraju. Rezydent Poznańskiego Alterparty i Lubelskiego Dark Entry. Manager i rezydent Częstochowskiej Klubokawiarni Ironia. Event manager w Poznańskiej agencji SynthNoir Booking & Promotion. Współtwórca Dark Grotesque Show.

FB: https://www.facebook.com/AlexHunter88/ 

www.groovingingreen.co.uk

www.facebook.com/danceonglassofficial

***

ENG 

Fanaberia Art Club invites the European Goth Rock band Grooving in Green to play with the amazing Polish Electro/Goth Rock band Dance on Glass in Ostrow during their Polish tour together.

G.I.G have a singer from Belfast - Tron

Bassist from Italy - Switchblade Switch

Guitarist from England - Pete Finnemore

Drummer from London - Simon Rippin

http://www.groovingingreen.co.uk/

https://youtu.be/rtvMCTdnVmU

https://youtu.be/uK5RMaQEQvE

Dance on Glass are from Poland

Vocals - Ania Blomberg-Gahan

Keyboards - Tomasz Szopen Jagiełowicz 

Guitarist / backing vocals - Michał Mikołajczyk 

Drummer - Elliott Berlin

Bassist - Daniel Szwarc

https://youtu.be/coyrIm9C7zk

Sprawdź także...