Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Łąki Łan

Koncert w ramach 31. Międzynarodowego Przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo.

Łąki Łan

Tego dnia rockowo-funkowo-elektroniczne dźwięki wybrzmią w Ostrowie za sprawą nietuzinkowych muzyków z jedynego w swoim rodzaju zespołu Łąki Łan!

Warszawski zespół jest od lat rozpoznawalny jako duża koncertowa atrakcja. Są stałymi gośćmi festiwalu Open’er, grali na Przystanku Woodstock, dostają najlepsze godziny w programie juwenaliów. Tak przebojowej tanecznej muzyki, i to na żywo, nie gra nikt w Polsce. Próbowali Dick4Dick, ale Łąki Łan ich zdystansowali. Zarówno stylem, poziomem absurdu, jak i muzyką.

Nie zajmują się tworzeniem dzieł sztuki, nie odkrywają nowych muzycznych kontynentów. Ich siła wynika z bezwstydnego czerpania z doświadczeń ojca założyciela funku – George’a Clintona. Podobnie jak Red Hot Chili Peppers, Łąki Łan doprawiają muzykę mistrza punkową energią i mają z tego mnóstwo zabawy. Dodają do tego jeszcze więcej disco, trochę elektroniki. W tle słychać tak różne gatunki jak house czy blues.

Do tego absurdalne i lekkie słowa wykorzystujące choćby (polny) szelest polszczyzny i wyrazy homonimiczne:

Napatoczyłem się na patyczaki/i potoczyłem się za nimi w krzaki/patrzę, a tam patyczaków paczka/raczy się hucznie pączem z maślaczka".

Irytujące? Głupie nawet? Rock and roll zawsze był taki. Na koncertach zabawa słowem zmienia się w nieobliczalną zabawę z publicznością.

Są najbardziej kolorowym zespołem naszego kraju. Mieszkają w łanie trawy. Występują w kostiumach owadów, chętnie śpiewają o korzyściach płynących z pobudzania wyobraźni naturalnymi środkami. W programach telewizyjnych nigdy nie grają z playbacku. Gdy raz zostali do tego zmuszeni, zjawili się w studiu z kilkoma gitarami akustycznymi – na wizji udawali, że to z nich krzesają ognistego, elektrycznego funka. Punkowa jest nie tylko muzyka, ale także ich podejście do sceny.

*Autor: Jacek Świąder

Bilety do nabycia w kasie OCK oraz TUTAJ.

źr. facebook