Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Wolf Spider w Fanaberii

Legenda polskiego metalu powraca ! Szykujcie się na potężne muzyczne uderzenie !

Wolf Spider w Fanaberii

WOLF SPIDER to polski zespół thrash metalowy, założony w 1985 r. w Poznaniu, który już w początkowych latach swojej działalności zaznaczył się silnie na scenie heavy metalowej, jako pierwszy przenosząc z sukcesem amerykański thrash metal na polską scenę muzyczną. Kapela bardzo szybko zdobyła uznanie fanów i branży muzycznej, przez co pojawiała się jako stały uczestnik na najważniejszych imprezach muzycznych tego czasu m.in. w Jarocinie (laureat’87) i na Metalmanii, Metal Battle'88 (z Exumer, Atomkraft i Nasty Savage) i koncertach w Czechosłowacji, czy na Węgrzech (z Running Wild i Rage). 
Od początku istnienia zespół miał w swoich szeregach samych wybitnych artystów polskiej sceny muzycznej. Jego członkami byli: Leszek Szpigiel (Non Iron, Mekong Delta), Maciej Matuszak (Gomor), Tomasz Goehs (Turbo, Creation of Death, KNŻ), Dariusz „Popcorn” Popowicz (Acid Drinkers, Armia).

W okresie 1985-91 zespół wydał cztery płyty, następnie zawiesił działalność po koncercie u boku brytyjskiej formacji Deep Purple w poznańskiej Arenie. Po 20 latach zespół wznowił działalność koncertową i przystąpił do prac nad nowym materiałem, którego efektem była EP „It’s Your Time”. Zespół m.in. pojawił się na ważnych cyklicznych imprezach – „MetalFest”, „Rock in Szczecin”, „Mayday Rock Festiwal”, „Festiwal Solidarności”. W 2014 r. odbył trasę koncertową po Chinach, występując na dwóch ważnych festiwalach – „Long River International Festival” i „Asia Metal Festival” w Shanghaiu. W październiku 2015 r. Wolf Spider wydał nowy, zbierający bardzo pozytywne recenzje LP „V”, którego prezentacja trwa podczas trasy koncertowej „The Sense of.. – the „V” Tour.

Aktualnie zespół tworzą: Piotr Mańkowski – gitara, Mariusz Przybylski – bass, Beata Polak – perkusja, Maciej Wróblewski – śpiew, Przemysław Marciniak – gitara.

BILETY: 25 na : http://kultura.pax.pl/Wydarzenia-7622.html 

30 zł w dniu koncertu 

Dyskografia:

Wilczy Pająk – LP (Klub Płytowy Razem) (recorded 1987, released 1989)

Metal Invasion – Split (1987)

Metalmania'87 - Split (1987)

Metalmania'88 - Split (1988)

Hue Of Evil – LP (recorded 1988, released 1991)

Kingdom of Paranoia – LP (Under One Flag) (1990)

Speed Kills V – Split (Under One Flag) (1990)

Drifting In The Sullen Sea – LP (Under One Flag) (1991)

I'ts Your Time – EP – 2012

V – LP (Coverius) (2015)

Sprawdź także...