Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Śladami Ostrowskich Globtroterów

ym razem podążać będziecie śladami Dawida Zaczyka do Gambii, spotkanie poprowadzi pomysłodawca projektu Agnieszka Janowska.

Śladami Ostrowskich Globtroterów

Gambia, Położona nad brzegiem Atlantyku. Jest jednym z najmniejszych i najbiedniejszych krajów Afryki. Teren jedenastu tysięcy kilometrów kwadratowych zamieszkuje dwa miliony mieszkańców. Przez niewielki skrawek lądu Republiki Gambii, przepływa rzeka o tej samej nazwie, która jest uważana za serce kraju. Pozostałą część lądu to jednorodna równina. Co zatem sprawia, że do tego niewielkiego, ubogiego państewka wybrał się ostrowski globtroter? 

"Najmniejszy i najbiedniejszy kraj Afryki - The Smiling Coast of Africa. Pojechałem do Gambii w marcu bieżącego roku z grupą 15 Polaków z całego świata. Pomysłodawcą wyjazdu misyjnego był Mister Polski 2017 Jakub Kucner. Naszym celem była akcja pomocowa dla dzieci ze szkoły w Busumbalii. Postaram się opowiedzieć się Wam jak wygląda edukacja w tym kraju, jaka panuje tam bieda, a zarazem jak szczęśliwa jest tamtejsza ludność. Będzie o kulturze czarnego lądu, biedzie, szczęściu, miłości i o tym, co zyskałem w życiu dzięki tej misji. Gambia potrzebuje naszej pomocy, wsparcia i wysłuchania, ale w zamian daje nam jeszcze więcej – nie teorię, a praktykę szczęścia!. Zapraszam serdecznie.” - mówi Dawid Zaczyk.

Śladami Ostrowskich Globtroterów to cykl spotkań podróżniczych organizowanych przez Agnieszkę Janowską/Montownie Kreatywną, odbywających się raz w miesiącu od 2012 roku. Bohaterami spotkań są ludzie z sąsiedztwa, pełnij pasji i miłości do poznawania Świata. Razem z nimi mieliśmy okazję być w najodleglejszych zakątkach Ziemi. Przemierzaliśmy bezdroża Syberii, zdobywaliśmy góry Tien Szan’u, pływaliśmy Batorym po Atlantyku, zwiedzaliśmy wyspę Hokkaido, w Afryce fotografowaliśmy pingwiny, a na Rapa Nui oglądaliśmy zaćmienie słońca. Prelekcje przez lata, zgromadziły ponad pięć tysięcy gości, a zainteresowanie nimi ciągle rośnie. 

źr. facebook.com/MontowniaKreatywna/