Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

Poznaj miasto!

Letnie warsztaty związane z miastem.

Poznaj miasto!

ZAPISY: stowarzyszeniewspolne@gmail.com

Podczas wakacyjnych działań w ramach projektu "Poznaj miasto!" przeszukacie ostrowskie zakamarki i ulice. Postaracie się z ciekawością i niezwykłą wyobraźnią przemierzyć wiele często niedocenionych i nieodkrytych miejsc. Poprzez zoorganizowanie wszechstronnych warsztatów spojrzycie na Ostrów Wielkopolski z wielu niezwykłych perspektyw. Organizatorom zależy na tym, żeby miejska narracja opowiedziana przez wiele mediów była pretekstem do stworzenia wspólnej wystawy na zakończenie projektu.

HARMONOGRAM 

Warsztaty dla rodzin: 

20-21 VII / 10:00 -14:00. Warsztaty fotograficzne. Prowadzenie: Aleksandra Białek i Marcelina Rajewska.

Wspólnie przeszukacie ostrowskie ulice, miejsca ważne dla mieszkańców, opuszczone, a jednocześnie zapisane na kartach historii miasta. W utrwaleniu tak ulotnych chwil, jak spacer pomoże technika fotografii analogowej. Każde dziecko dostanie swój aparat, dzięki któremu będzie mogło uchwycić swój punkt widzenia miasta. 

27-28 VII / 10:00 -14:00. Warsztaty z animacji poklatkowej. Prowadzenie: Aleksandra Białek i Marcelina Rajewska. Najmłodsi i ich opiekunowie stworzą wspólna historię dotyczącą miasta, w którym żyją przy pomocy techniki animacji poklatkowej. Dzięki niezwykłej dziecięcej kreatywności i wyobraźni zobaczycie Ostrów Wielkopolski innymi oczami. Czy odkryje przed Wami jakieś tajemnice..?

WARSZTAT DLA KAŻDEJ I KAŻDEGO

4 VIII / 12:00 /15:00 - Spacer dźwiękowy po ulicach Ostrowa Wielkopolskiego. Prowadzenie: Krystian Koźbiał. W tym dniu wspólnie sprawdzicie jakie dźwięki prezentuje Ostrów Wielkopolski. Za pomocą interaktywnego spaceru wsłuchacie się w dźwięki miejskich parków, podsłuchacie codziennego życia mieszkańców. Audiosfera, którą przeprowadzicie przy użyciu słuchawek i specjalnych mikrofonów pozwoli skoncentrować się na jednym, z tak często pomijanym zmysłów, jakim jest słuch.

WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY

10-11 VIII / 10:00-14:00 oraz 24-25 VIII / 10:00-14:00 - Warsztaty z tworzenia spotu. Prowadzenie: Krystian Koźbiał i Dominika Mądry. Swój punkt widzenia Ostrowa Wielkopolskiego przedstawi również młodzież za pomocą opowieści filmowej. Czy będzie to idealny obraz miasta? Czy będą to kadry rzeczywistości? Chcemy dowiedzieć się, jak swoje miasto widzą osoby, które prawdopodobnie za kilka lat z niego wyjadą w poszukiwaniu swojej drogi życiowej. Może dzięki tym obrazom będą do niego wracać z utęsknieniem?

źr. facebook