Wybierz datę i sprawdź wydarzenia na dany dzień

W wiśniowym raju

To już 19 edycja projektu Kolacje w Kontekście, czyli wspólnych posiłków w nietypowych miejscach.

W wiśniowym raju

Dotychczasowe realizacje odbyły się w Łodzi (min. w takich miejscach jak: Muzeum Kinematografii, Akademia Muzyczna, EC1, Pałac Poznańskich, Sala nagrań Radia Łódź, Semafor, Siedziba Gminy Żydowskiej). Wiśniowy sad to ich pierwsze wyjazdowe doświadczenie.

Każda z kolacji jest odrębnym wydarzeniem, kontekstem dla którego przygotowywane są wszystkie elementy: miejsce, szef kuchni, menu, muzyka - to zmienne elementy każdego spotkania. Kolacja jest okazją do odegrania unikatowego spektaklu. 

Tym razem organizatorki wyjeżdżają za miasto, w okolice Ostrowa Wielkopolskiego. Stół (w tym przypadku jeden, wspólny dla wszystkich) ustawiony będzie w wiśniowej alei. Menu letnie, z przewagą ryb, sezonowych warzyw i (oczywiście) wiśni. 

Menu:

Snack: Pieczywo na zakwasie, podane z masłem wędzonym i masłem yuzu, tarteletka z zielonym groszkiem i miętą, chrupek z Cieciorki z majonezem z estragonu, chips z siemienia lnianego i dyni z aioli z pieczonego młodego czosnku.

Przystawka 1 Pstrąg alpejski / ogórek / maślanka.

Przystawka 2 Ozór wołowy / burak / rabarbar.

Danie główne Sandacz / seler / kurki.

Deser Niespodzianka!

Szef kuchni: Jakub Hamankiewicz, szef kuchni restauracji Affogato w Łodzi

Z pewnością będą spacery po sadzie, właściciele opowiedzą o 3-pokoleniowej tradycji i filozofii pracy w sadzie. Punktem centralnym będzie oczywiście kolacja... ale nie zabraknie leżakowania w słońcu, spacerów po sadzie z kieliszkiem wina lub lemoniady oraz muzyki na żywo.

Do gości dołączy prof. Bożek z Klubu Gaja, jednej z najstarszych niezależnych organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska naturalnego i prawami zwierząt w Polsce. Sad i sielska atmosfera są doskonałą okazją, by posłuchać o znaczeniu drzew, ekologii, wpływie naszych małych codziennych wyborów na otoczenie.

Wiśnie prosto z drzewa, cisza, dobra kuchnia, brak pośpiechu, słońce, zieleń...letni wieczór w sadzie zapowiada się wyjątkowo.

Jak się zapisać???

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres kolacjewkontekscie@gmail.com lub w prywatnej wiadomości na Facebook'u. Dołączenie do wydarzenia nie jest jednoznaczne z rezerwacją miejsca. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność otrzymanych wpłat.